Samurai Warriors 5

Samurai Warriors 5

8,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.5
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.06.2021
Europa:
27.07.2021
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.06.2021
Europa:
27.07.2021

Recenzja redakcji

Samurai Warriors 5 - recenzja gry. Musou wyszlifowane do perfekcji?
Igor Chrzanowski

Igor Chrzanowski

8.0
Samurai Warriors 5 - recenzja gry. Musou wyszlifowane do perfekcji?
PS4 XONE NS PC

Samurai Warriors 5 - opis gry

Samurai Warriors 5 to gra akcji wyprodukowana przez studio Omega Force i wydana przez Koei Tecmo. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, Xbox One i Switch.

Fabuła - Samurai Warriors 5

Fabuła, podobnie jak w przypadku poprzedniej części, rozgrywa się podczas epoki Sengoku, gdy Japonia podzielona była na wiele walczących ze sobą państewek. Tym razem niektóre akcenty zostają rozłożone inaczej. Głównym bohaterem jest młody Oda Nobunaga. Opowieść rozpoczyna się w momencie, gdy Nobunaga (wraz ze swoim przyjacielem z dzieciństwa Toshiie Maedą) postanawia odbić Ieyasu Tokugawę więzionego przez potężnego daimyo Yoshimoto Imagawę. Kończy się zaś na tzw. incydencie Honnouji.

Rozgrywka - Samurai Warriors 5

Na pierwszy rzut oka Samurai Warriors 5 nie odbiega pod względem rozgrywki od poprzednich odsłon cyklu. Mamy tu do czynienia z grą w akcji w konwencji musou, w której nasza podopieczny lub podopieczna, często postać historyczna, staje do walki przeciw przeważającym siłom nieprzyjaciela. W ‘piątce’ możemy zmieniać uzbrojenie bohaterom, przy czym warto zauważyć, że wyekwipowanie preferowanego oręża pozwoli naszej postaci wykonywać unikalne combosy. Twórcy zaimplementowali też rozmaite mechaniki urozmaicające zabawę w rodzaju Hyper Attack, podczas którego biegniemy atakując wrogów, czy Ultimate Skill wymagające uprzedniego naładowania wskaźnika (skille tego typu są różne, zarówno ofensywne, jak i defensywne).

Oprócz trybu fabularnego gra oferuje też inne atrakcje. Jest to np. Citadel Mode, tryb, w którym gromadzimy surowce i rozbudowujemy naszą bazę, a następnie uczestniczymy w bitwach, czy Vault, gdzie znajdziemy informacje o postaciach, muzykę i cutscenki. Roster składał się z blisko czterdziestu postaci. Kolejne były udostępniane jako DLC.

Warto także zauważyć, że w Samurai Warriors 5 znaczącym zmianom uległa oprawa graficzna. Styl gry inspirowany jest tradycyjnym japońskim malarstwem. 

Wideo - Samurai Warriors 5

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper