Klonoa

Klonoa

7,3
16 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Paon Corporation
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
04.12.2008
Europa:
22.05.2009
Producent:
Paon Corporation
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
04.12.2008
Europa:
22.05.2009

Klonoa - opis gry

Klonoa to platformówka w stylu 2,5D wyprodukowana przez studio Paon i wydana przez Namco na Nintendo Wii w 2008 roku. Gra jest remake’iem Klonoa: Door to Phantomile z pierwszego PlayStation.

Głównym bohaterem gry jest antropomorficzny kot Klonoa, który jako jedyny w świecie Phantomile pamięta swoje sny po przebudzeniu. Staje się to oczywiście punktem wyjścia dla jego przygody, gdyż pewnego razu ma on wizję rozbijającego się latającego statku. Sen, rzecz jasna, okazuje się proroczy. Statek rzeczywiście spada a jego pasażerami są dwa podejrzane typy oraz porwana śpiewaczka. Klonoa wraz ze swoim przyjacielem, duszkiem Huepow, wyruszają za nimi w pościg.

Akcję w grze śledzimy z perspektywy 2,5D, czyli poruszamy się po wyznaczonej przez twórców ścieżce w trójwymiarowym świecie. Zadanie jest proste - dotrzeć na koniec danego poziomu, a przy tym pokonać czasami bossa albo w bardziej pomysłowy sposób ominąć niektóre przeszkody. Klonoa odwiedzi lokacje znane z oryginału (Breezegale, Jugpot, Forlock, Coronia i Cress), choć oczywiście oprawa graficzna uległa znacznej poprawie.

Najważniejsza umiejętność głównego bohatera to Wind Bullet, pocisk, którym możemy chwycić przeciwnika, a następnie cisnąć nim lub wykonać wyższy skok. W wersji na Wii Klonoa potrafi poza tym ogłuszać nieprzyjaciół powietrznym wirem, jeśli uprzednio machniemy Wiilotem.

Wydanie remake’u na Wii tłumaczono faktem, iż konsola ta dawała szansę na dotarcie do szerszego grona odbiorców. Gra, według autorów, oferuje w nowej wersji bardziej intuicyjne sterowanie (wykorzystać można np. pada od GameCube’a). Z myślą o zachodniej wersji Namco planowało zmienić wizerunek bohatera, ale sprzeciw graczy sprawił, iż założenia te porzucono.

Wideo - Klonoa

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych