Sonic and the Secret Rings

Sonic and the Secret Rings

6,4
5 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
20.02.2007
Europa:
02.03.2007
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
20.02.2007
Europa:
02.03.2007

Sonic and the Secret Rings - opis gry

Sonic and the Secret Rings to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez Sonic Team i wydana przez Segę na Wii. Gra posiadała kilka dość unikalnych cech pozwalających jej się wyróżnić na tle całego cyklu. Był to między innymi setting (klimaty arabskie) oraz obecność systemu rozwoju.

W Secret Rings ponaddźwiękowy jeż przenosi się do krainy rodem z “Baśni tysiąca i jednej nocy”, w której przyjdzie mu stawić czoło nie Eggmanowi, ale złemu dżinowi Erazorowi.

Gra jest trójwymiarowym platformerem, choć nie mamy tu do czynienia z otwartymi przestrzeniami - struktura poszczególnych poziomów jest liniowa. Do sterowania używamy tylko Wiilota (bez nunchaka), którego trzymamy odwróconego. Niektóre czynności wykonujemy po wciśnięciu przycisku, przy innych musimy zrobić użytek z funkcji ruchowych kontrolera.

Na przejście czeka tu osiem światów, w których Sonic ma do wykonania rozmaite wytyczne. Twórcy umieścili w grze 100 misji (składają się na nie również potyczki z bossami). Ciekawym novum jest obecność patentu rodem z gier RPG - otóż wykonując kolejne zadania otrzymujemy doświadczenie, a to pozwala z czasem wyuczać się nowych umiejętności. Wszystkich skilli jest w sumie nieco ponad setka, a cztery z nich możemy wybrać przed rozpoczęciem misji. Przykładową umiejętnością jest chociażby Speed Break, który pozwala rozwijać większe prędkości, oraz Time Break spowalniający czas przez co możemy łatwiej omijać przeszkody.

Podczas rozgrywki, w stylu znanym z pozostałych części serii, zbieramy złote pierścienie, które pełnią funkcję znajdziek i chronią nas przed zgonem (kontakt z przeszkadzajką przy pustych kieszeniach oznacza wtopę i konieczność powrotu do ostatniego checkpointa). W Secret Rings pojawiają się również tzw. perły regenerujące “siłę ducha” (Spirit Gauge), dzięki której możemy używać wspomnianych skilli.

Gra oprócz trybu fabularnego posiada również multiplayer dla maksymalnie czterech osób oraz specjalną galerię, w której umieszczono bonusy zdobyte przy różnych okazjach - wywiady, ilustracje, muzykę itd.

Wideo - Sonic and the Secret Rings

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych