A Boy and His Blob

A Boy and His Blob

7,9
12 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.0
XONE -
NS -
PC 7.4
Wii 8.5
PS Vita 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
WayForward
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Premiery
Świat:
13.10.2009
Europa:
06.11.2009
Producent:
WayForward
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Premiery
Świat:
13.10.2009
Europa:
06.11.2009

A Boy and His Blob - opis gry

A Boy and His Blob to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez WayForward Technologies i wydana przez Majesco Entertainment. Tytuł ukazał się pierwotnie na Wii (w pudełku), a później został przeniesiony na komputery oraz inne konsole - PlayStation 4, Xbox One oraz PlayStation Vita (cyfrowa dystrybucja).

A Boy and His Blob to tzw. “reimaginacja” gry, która ukazała się pod koniec lat 80. na konsoli Nintendo Entertainment System (NES). Historia kręci się wokół bezimiennego chłopca oraz “Bloba”, który przybywa na Ziemię po tym, jak jego planeta, Blobolonia, została zaatakowana przez złego kosmicznego imperatora. Cudaczna para rusza jej z odsieczą.

Produkcja WayForward, podobnie jak oryginał, jest dwuwymiarową platformówką z elementami gry logicznej. Podczas rozgrywki chłopak, którego kontrolujemy, musi kooperować ze wspomnianym kosmicznym glutem. Najważniejszym elementem rozgrywki jest karmienie kompana różnym rodzajem fasolek. Przekąski sprawiają, że Blob nabiera nowych właściwości, umożliwiając nam pokonywanie napotykanych wyzwań. Może się przemienić np. w drabinę, kowadło spadające na głowy przeciwników, armaty pozwalające dotrzeć w niedostępne miejsce czy… dziury. W odróżnieniu od pierwowzoru tym razem do naszej dyspozycji oddano inwentarz oferujący informacje na temat tego, co dana fasolka oferuje. Chłopak może też w każdej chwili odwrócić transformację.

Kontakt chłopca z przeciwnikiem, przeszkodzą lub upadek z dużej wysokości kończy się zgonem i w efekcie rozpoczynaniem zabawy od początku danego poziomu. Na przejście czekają cztery światy składające się z dziesięciu leveli każdy i walki z bossem. Tu i ówdzie znaleźć możemy też poukrywane skrzynie. Odblokowują one bonusowe, opcjonalne wyzwania, a po przejściu tych otrzymujemy nagrody pod postacią concept artów czy storyboardów.

Wideo - A Boy and His Blob

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych