Klonoa 2: Lunatea's Veil

Klonoa 2: Lunatea's Veil

7,3
40 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
22.03.2001
Europa:
09.11.2001
Polska:
20.11.2001
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
22.03.2001
Europa:
09.11.2001
Polska:
20.11.2001

Klonoa 2: Lunatea's Veil - opis gry

Klonoa 2: Lunatea’ Veil to platformówka 2,5D wyprodukowana i wydana przez Namco w 2001 roku na PlayStation 2. Tytuł miał się także pojawić na GameCube’ie, ale ostatecznie nie doszło to do skutku. Lunatea’s Veil to kontynuacja Klonoa: Door to PhantomileKlonoa: Door to Phantomile.

Formuła platformówki 2,5D oznacza, że w trójwymiarowym świecie nasza postać porusza się po z góry wyznaczonej wąskiej ścieżce. Lunatea’s Veil nie różni się więc pod tym względem od Door to Phantomile.

Tym razem Klonoa będzie zmuszony przywrócić harmonię swojej rodzimej krainie, której zagraża zła siła. Pomogą mu w tym nowi przyjaciele Lolo i Popka, a przeszkodzić spróbują piraci zainteresowani jego pierścieniem. Głównym naszym celem będzie dotarcie na koniec każdego poziomu, ale pewną nowością są teraz dodatkowe zadania związanie z ogólnie pojętym zbieractwem. W stylu rasowej platformówki każdy level zawiera jakąś ilość przedmiotów lub świecidełek do zebrania. Mogą to być np. Momet Dolls (po sześć na etap) albo Dream Stones (150). Zebranie np. tych drugich odblokowuje obrazek w Scrapbooku. Dla urozmaicenia wprowadzono poza tym zagadki i sekcje z jazdą na desce. Nie zabrakło też bossów.

Wraca sztandarowa umiejętność głównego bohatera - Wind Bullet. Gracz wystrzeliwując taki pocisk może chwycić przeciwnika, co daje mu nowe możliwości. Klonoa może dzięki nim skakać wyżej niż normalnie, szybować albo niszczyć przeszkody (ale nie tylko to). Właściwie wykorzystanie tej umiejętności jest niezbędne. 

Nasz podopieczny odwiedzi łącznie cztery “światy” składające się na uniwersum gry. Będą to La-Lakoosha (królestwo spokoju), Joilant (królestwo radości przypominające wesołe miasteczko), Volt (królestwo chaosu pełne fabryk produkujących z myślą o niekończącej się wojnie między jego mieszkańcami) i śnieżna kraina o nazwie Mira-Mira. Poziomy wybieramy z mapy świata.

Co ciekawe, w grze istnieje możliwość podpięcia drugiego pada. Znajomy może nam wówczas pomóc przy wykonywaniu skoków, choć Klonoa 2 formalnie nie posiada trybu multiplayer.

Wideo - Klonoa 2: Lunatea's Veil

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych