FIFA 22

FIFA 22

6,5
35 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.4
XONE 7.0
NS 6.0
PC 4.5
PS5 6.6
XSX|S 7.5
STADIA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Canada
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-22
Premiery
Świat:
01.10.2021
Europa:
01.10.2021
Polska:
01.10.2021
Producent:
EA Canada
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-22
Premiery
Świat:
01.10.2021
Europa:
01.10.2021
Polska:
01.10.2021

Poradnik FIFA 22

FIFA 22 - poradnik do gry. Ultimate Team (FUT 22), najlepsi piłkarze, tryb kariery, porady, aplikacje mobilne
Zdjęcie Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

FIFA 22 poradnik do gry. Ultimate Team (FUT 22), najlepsi piłkarze, tryb kariery, porady, aplikacje mobilne
PS4 XONE NS PC PS5 XSX|S

Recenzja redakcji

FIFA 22 – recenzja gry. EA stawia na realizm
Zdjęcie Wojciech Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
FIFA 22 – recenzja gry. EA stawia na realizm
PS4 XONE NS PC PS5 XSX|S STADIA

FIFA 22 - opis gry

FIFA 22 to kolejna odsłona gry sportowej traktującej o piłce nożnej. Za produkcję odpowiadało EA Canada. Gra zadebiutowała na PlayStation 5, Xboksach Series X|S, PlayStation 4, Xboksie One, Nintendo Switchu, PC i Stadii. Największe nowości zostały zarezerwowane dla PS5, XSX|S i PC.

Rozgrywka - FIFA 22

FIFA 22 wprowadza szereg nowości do formuły cyklu - zarówno jeśli chodzi o zawartość, jak i kwestie techniczne. Jedną z takich nowości jest dla przykładu technologia HyperMotion. Twórcy przygotowali 4000 nowych animacji (największe odświeżenie w historii serii) dzięki uczeniu maszynowemu, a animacje zawodników są bardziej realistyczne. Podczas zmagań piłka nie musi wpaść idealnie pod nogę, zmęczenie piłkarza znacznie mocniej wpływa na to jak w ostateczności strzelimy na bramkę lub dośrodkujemy, a gameplay jest znacznie bardziej statyczny. Teraz mając nawet najlepszych sprinterów na bokach nie musimy uciec obrońcy, a najkorzystniejszą strategią jest długie budowanie akcji – podawanie, wyciąganie pomocników i obrońców, które w ostateczności umożliwia znalezienie luki i pokonanie bramkarza.

Produkcja EA Sports pozwala nam stworzyć własnego avatara (z drzewkiem umiejętności), którą po przejściu tutorialu można przenieść do innych trybów. Patent ten ma największe przełożenie na Voltę, gdzie głównym wariantem są sieciowe mecze. Każdy gracz kontroluje wówczas swoją postać. Na uwagę w tym kontekście zasługuje VOLTA Arcade, czyli zupełnie nowy tryb, w którym czterech graczy rywalizuje w różnych mini-grach – tutaj piłkarze muszą strzelać do wybranych 12 bramek, odbijają piłkę od dużej ściany, muszą trafić w ruszające się przeszkody, celują do jednej z czterech bramek, grają w zbijaka lub piłko-tennis.

Oprócz tego dostępne są też inne tryby. Najważniejsza jest wśród kariera, w której tworzymy własnego piłkarza, a następnie prowadzimy go przez kolejne szczeble sportowej hierarchii. Jedną z nowości jest tym razem bardziej rozbudowane zarządzanie zawodnikami. Nasz podopieczny otrzymał drzewka umiejętności, a podczas treningów i meczów zdobywa doświadczenie – te możemy następnie inwestować w rozwój zawodnika.

W FIFA 22 powraca ponadto Ultimate Team, gdzie główną atrakcją jest Division Rivals. który obecnie otrzymał strukturę sezonów. Wygrywając mecze, otrzymujemy kolejne rangi, awansujemy w ligach i możemy zgarniać więcej nagród – te zdobędziemy w każdym tygodniu, jak i na zakończeniu sezonu. FUT Champions został podzielony: po awansie do rozgrywek z Division Rivals trafimy do mistrzostw, gdzie na początku bierzemy udział w play-offach, a dopiero później Mistrzostwach FUT.

Na marginesie warto wspomnieć, że po raz pierwszy w historii piłkarskiej serii EA w roli komentatora wystąpił Tomasz Smokowski.

Wideo - FIFA 22

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych