Football Manager 2022

Football Manager 2022

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

XONE -
NS -
PC 7.0
XSX|S -
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sports Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Sportowa,   Strategiczna,   Ekonomiczna
Premiery
Świat:
09.11.2021
Europa:
09.11.2021
Polska:
09.11.2021
Producent:
Sports Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Sportowa,   Strategiczna,   Ekonomiczna
Premiery
Świat:
09.11.2021
Europa:
09.11.2021
Polska:
09.11.2021

Recenzja redakcji

Football Manager 2022 - recenzja gry. Kolejny krok w ewolucji menedżera
8.5
Football Manager 2022 - recenzja gry. Kolejny krok w ewolucji menedżera
XONE PC XSX|S

Football Manager 2022 - opis gry

Football Manager 2022 to menedżer piłkarski wyprodukowany przez studio Sports Interactive i wydany przez firmę Sega. Tytuł ukazał się na PC, konsolach Xbox One i Xbox Series (jako Xbox Edition) oraz urządzeniach przenośnych i Nintendo Switch.

Rozgrywka - Football Manager 2022

Założenia rozgrywki nie uległy oczywiście zmianom względem poprzednich edycji. Football Manager 2022 oferuje nam do wyboru kluby z ponad 120 lig z różnych zakątków świata i bazę danych liczącą ponad pół miliona prawdziwych zawodników. Gra pozwala nam wejść w buty menedżera klubu piłkarskiego, na którego barki spadają rozmaite obowiązki związane z zarządzaniem: przeprowadzenie transferów do i z klubu, szkolenie, dbanie o finanse, przygotowywanie taktyki na kolejne mecze itd. Osiągane przez nas wyniki mają następnie przełożenie na bieg naszej kariery. Możemy z czasem otrzymać propozycje lepszych posad lub wylecieć z pracy, jeśli włodarzy klubu zrażą niesatysfakcjonujące wyniki.

Nowością w FM2022 jest Data Hub, czyli obszerne centrum najrozmaitszych danych na modłę tych, z których korzystają również prawdziwe kluby piłkarskie. Dają one wyobrażenie o postawie naszego zespołu i pozwalają zidentyfikować ewentualne problemy i dziedziny, w których można/należałoby się poprawić. 

Innym novum jest zmiana funkcjonowania ostatniego dnia okienka transferowego. Założeniem twórców było możliwie jak najbardziej realistyczne oddanie jego nieprzewidywalności. Dla przykładu na trzy godziny przed jego zamknięciem zawodnik może się nie zgodzić na wypożyczenie, ale na dwie już tak.

Cotygodniowe zebranie sztabu szkoleniowego w Football Manager 2022 to kolejny krok urealniający rozgrywkę. Co tydzień możemy spotkać się z naszym asystentem i resztą składu i wysłuchać ich porad. Ustawienie odpowiedniego zawodnika jako wykonawcę rzutów karnych, porada dotycząca sprzedaży danego piłkarza czy sugestia, by awansować jednego z zawodników młodzieżowych to jedne z wielu opcji.

Oprócz powyższego poprawiono również oprawę audiowizualną. Animacja zyskała na płynności. Zawodnicy mniej się ślizgają, podają bardziej płynnie, a dodatkowo potrafią popisać się zagraniami typowo piłkarskimi, jak kółeczko przy przyjęciu w stylu Xaviego. Wprawne oko dostrzeże nawet balansy ciała i przekładanie piłki na lepszą nogę, które wyglądają bardzo naturalnie. 

Zmian dokonano też w przypadku oprawy dźwiękowej. Możemy usłyszeć kibiców, którzy krzyczą z radości i podziwu, jeśli nasza drużyna wymieni w szybkim tempie serię trudnych podań, albo jeżeli piłkarz odda strzał na bramkę rywali.

Wymagania sprzętowe - Football Manager 2022

Minimalne:

  • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
  • System operacyjny: Windows 7, 8/8.1, 10
  • Procesor: Intel Core 2 / AMD Athlon 64 1.8GHz+
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: Intel GMA X4500, NVIDIA GeForece 9600M GT, AMD/ATI Mobility Raedon HD 3650 - 256MB VRAM
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: 7 GB dostępnej przestrzeni

Wideo - Football Manager 2022

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych