Altered Beast

Altered Beast

6,9
20 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS3 6.3
X360 7.7
SMD 6.4
SMS 9.0
AMIGA 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
2 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.11.1988
Europa:
30.11.1990
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
2 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.11.1988
Europa:
30.11.1990

Altered Beast - opis gry

Altered Beast to chodzona bijatyka wyprodukowana i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się najpierw na automatach, a później został przeniesiony na sprzęty domowe, między innymi Mega Drive, Master System, PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputery PC i Amiga. Jedną z czołowych postaci przy projekcie był Makoto Uchida, twórca Golden Axe.

Fabuła Altered Beast czerpie z mitologii greckiej. Gra pozwala nam się wcielić w pewnego rzymskiego centuriona, a właściwie byłego rzymskiego centuriona, który zostaje wskrzeszony przez Zeusa i otrzymuje zadanie uratowania jego córki. Misja nie będzie jednak prosta, dlatego protagoniście zostanie ofiarowana specjalna moc umożliwiającą mu przemianę w bestię.

 

Na przejście czeku tu pięć poziomów - cmentarzyska, podziemia, antyczne pałace itd. Głównym celem naszego podopiecznego jest pokonanie króla demonów, Neffa. Altered Beast nie jest najdłuższą grą pod słońcem, ale wysoki stopień trudności sprawia, iż na pewno nie przejdziemy jej przy jednym posiedzeniu. Po utracie trzech żyć zmagania musimy rozpoczynać od samego początku.

 

Podczas rozgrywki jeden przycisk odpowiada za cios ręką, drugi za ‘strzał’, a trzeci za natarcie (dash) gdy jesteśmy pod postacią bestii. Centurion nie może jednak dokonać transformacji w każdym momencie. Najpierw musi zebrać kule (spirit balls) porozmieszczane na planszach. Znalezienie ich daje możliwość zmiany formy, która w zależności od poziomu jest inna. Może to być wilkołak, smok, tygrys, niedźwiedź lub złoty wilkołak. Każda oferuje inne zdolności, np. tylko smok potrafi latać. Niektóre wersje gry przedstawiają również inne formy.

 

Poza standardowym singlem Altered Beast posiada tryb multiplayer (kooperacja) dla dwóch osób.

Wideo - Altered Beast

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych