Golden Axe

Golden Axe

7,8
81 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.8
PS3 6.8
X360 8.0
SMD 7.7
SMS 8.0
AMIGA 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1989
Europa:
1989
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1989
Europa:
1989

Golden Axe - opis gry

Golden Axe to wyprodukowana przez Sege chodzona bijatyka, której akcja rozgrywa się w świecie fantasy przywodzącym na myśl uniwersum “Conana Barbarzyńcy”. Tytuł ukazał się na konsolach Sega Master System, Mega Drive, na komputerach typu PC i Amiga, a po latach -- jako remaster -- także na PS3 i Xboxie 360.

Historia jest prosta. Niejaki Death Adder przejął kontrolę nad krainą o nazwie Yuria. Po wymordowaniu wielu niewinnych ludzi porywa króla, jego córkę, a także grozi, że jeśli tubylcy nie uznają go za nowego władcę, zniszczy on tytułowy “złoty topór”, magiczny symbol całego kraju. By udaremnić te plany, przeciwko antagoniście występuje trójka bohaterów.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Gracz ma do wyboru wywijającego toporem krasnoluda Giliusa, barbarzyńcę Ax Battlera przypominającego Conana (twórca gry powtarzał zresztą, że była to dlań inspiracja), a także amazonkę Tyris Flare posługującą się mieczem. Rozgrywka polega na wyrzynaniu nadciągających sługusów Death Addera, w czym pomagają nam rozmaite bronie, a także inne 'pomoce, jak magia czy istoty zamieszkujące ten fantastyczny świat. Bohaterowie mają do dyspozycji różne zaklęcia, których siła rażenia zależna jest od ilości niebieskich pasków widocznych na ekranie podczas rozgrywki (do ich regeneracji służą specjalne mikstury). U każdego zdolności magiczne wyglądają inaczej. U Gilliusa mają one związek z żywiołem ziemi, Ax Battler ciska piorunami, a Tyris ogniem. Co do wspomnianych istot - przemierzając Yurie natkniemy się nierzadko także na stworzenia, które możemy ujeżdżać, np. ziejące ogniem smoki. Niektóre stanowią większą pomoc, inne mniejszą. Przeważnie jednak musimy najpierw zrzucić z nich przeciwnika.


Oprócz głównego trybu niektóre wersje Golden Axe oferuję również tzw. duel mode, swojego rodzaju survival, w którym ścieramy się z coraz potężniejszymi oponentami W przypadku obu wariantów zabawy możemy grać w pojedynkę, albo ze znajomym.

Wideo - Golden Axe

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper