Streets of Rage

Streets of Rage

8,2
29 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.8
3DS 7.0
SMD 8.6
SMS 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega-AM7
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
6 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1991
Europa:
1991
Producent:
Sega-AM7
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
6 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1991
Europa:
1991

Streets of Rage - opis gry

Streets of Rage to chodzona bijatyka wyprodukowana i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się najpierw na konsolach Mega Drive i Master System, a następnie został przeniesiony także na inne sprzęty, m.in. PC i 3DS-a (wersja na tę konsolę została wzbogacona o efekt 3D i funkcje sieciowe) oraz PS3 i Xboxa 360 jako część składanki Sega Mega Drive Ultimate Collection.

Streets of Rage przenosi nas do miasta, które opanował przestępczy syndykat zarządzany przez niejakiego pana X. Policja jest w rozsypce i nic nie może zrobić z szalejącą przestępczością. Trójka byłych policjantów postanawia zakasać rękawy i stawić czoło sytuacji. Są to Adam Hunter, Axel Stone i Blaze Fielding.

 

Każda z tych postaci walczy unikalnym dla siebie stylem walki i posiada trzy oddzielne parametry, które opisują ich siłę, ‘skoczność’ oraz szybkość. Blaze jest najszybsza i najsłabsza zarazem, Adam najsilniejszy i najwolniejszy, Axel dysponuje z kolei najbardziej zrównoważonymi statystykami. 

 

Rozgrywka przypomina wiele innych chodzonych mordoklep. Przeciwnicy atakują nas z każdej strony, a my musimy ich pokonać, by móc ruszyć dalej przed siebie. Na przejście czeka osiem poziomów, przy czym siedem z nich wieńczy starcie z bossem. Oprócz podstawowych umiejętności nasi podopieczni mogą używać do walki elementów otoczenia, np. butelek czy metalowych rurek, albo specjalnej techniki przywołującej do pomocy radiowóz. Minusem tego rozwiązania jest jednak to, że absorbuje ono energię.

 

Gra posiada tryb multiplayer. Co ciekawe, w zależności od dwóch czynników (tego czy gramy w multi i tego jaką decyzję podejmiemy w pewnym newralgicznym momencie) zakończenie ulega zmianie.

Wideo - Streets of Rage

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper