Comix Zone

Comix Zone

8,1
44 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PS3 7.8
X360 7.6
Wii 8.4
GBA 8.5
SMD 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona,   Platformowa
Śr. czas:
2.5 godzin
Premiery
Świat:
2007
Europa:
2007
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona,   Platformowa
Śr. czas:
2.5 godzin
Premiery
Świat:
2007
Europa:
2007

Comix Zone - opis gry

Comix Zone to scrollowana gra zręcznościowa, w której progres akcji przypomina czytanie komiksu. Tytuł ukazał się pierwotnie na Segę Genesis/Mega Drive, jego nowsze wersje trafiły natomiast na PlayStation 3, Xboxa 360 i Wii. Za produkcję odpowiadała Sega.

Głównym bohaterem gry jest Sketch Turner, głodujący autor komiksów, który przenosi się do ich świata podczas pewnej burzy. Sketch zostaje uwięziony, a na dodatek ktoś zamierza utrudnić mu życie dorysowując kolejne wyzwania. Musi w związku z tym pokonać stronice swoich dzieł, a na końcu głównego szwarccharaktera, Mortusa. Pomogą mu w tym wymyślone przezeń postacie.

Comix Zone jest przede wszystkim scrollowaną dwuwymiarową bijatyką, w której gracz, jako Sketch, pokonuje kolejne komiksowe panele bijąc pięściami, kopiąc i skacząc. Aby przeskoczyć do następnego panelu, musimy zwykle rozwiązać zagadkę lub pokonać jakichś przeciwników. Główny bohater ma do dyspozycji trzy sloty na przedmioty pomagające przy napotykanych przeszkodach. Do regeneracji zdrowia służy mrożona herbata.

Sketch używa swojego szczura, Roadkilla, do wyszukiwania przedmiotów będących poza jego zasięgiem. Może również również przemienić się w Super Sketcha, co daje mu możliwość odpalenia ataku rażącego wszystkich w zasięgu wzroku.

O stanie zdrowia informuje pasek widoczny na ekranie. Kurczy się on oczywiście w wyniku otrzymywanych obrażeń, od niszczenia zniszczalnych elementów otoczenia albo używania pewnych umiejętności. Jeśli Sketch otrzyma wystarczająco ilość razów, wpadnie wpadnie w bezdenną przepaść i jego miejsce w prawdziwym świecie zajmie Mortus.

Wideo - Comix Zone

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper