Double Dragon

Double Dragon

7,2
42 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.2
SMS 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Technos Japan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
4.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
08.04.1988
Europa:
1990
Producent:
Technos Japan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
4.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
08.04.1988
Europa:
1990

Double Dragon - opis gry

Double Dragon to chodzona bijatyka wyprodukowana przez Technos Japan. Tytuł był jednym z protoplastów gatunku, odnosząc w swoim czasie wielki sukces. Gra ukazała się na wiele sprzętów. Pierwowzór trafił na automaty, kolejne edycje zasilały natomiast biblioteki m.in. NES-a i Segi Master System.

W grze wcielamy się w jednego z dwóch braci, którzy zostają zmuszeni, by stawić czoło gangowi Black Warriors. Powodem jest porwanie dziewczyny będącej obiektem zainteresowań obu.

Double Dragon to tzw. side-scrollowana bijatyka. Jako jeden ze wspomnianych braci (albo obaj jeśli posiadamy odpowiednią wersję gry) próbujemy przebijać się przez zastępy wroga, pomagając sobie rękami, nogami i różnymi gratami, które możemy napotkać na naszej drodze, np. kijami bejsbolowymi, nożami, dynamitem, kamieniami, beczkami itd. W trakcie przeprawy odwiedzamy różne miejsca - fabryki, slumsy, las i (w końcu) kryjówkę bandziorów.

Poszczególne wersje gry w wyraźny sposób się od siebie różnią. Wydanie na NES-a zostało np. w pewnych miejscach pocięte. Słabsza jest grafika, nie ma trybu kooperacji, a w trakcie rozgrywki pojawiają się maksymalnie dwaj przeciwnicy tego samego rodzaju. Niedoskonałości te tłumaczono brakiem doświadczenia Technos ze sprzętem Nintendo. Z drugiej strony pojawiają się też zmiany, które można by zaliczyć na plus (przynajmniej część z nich). Jest to system rozwoju pozwalający wyuczać się nowych umiejętności, nowe lokacje, większy nacisk na sekcje zręcznościowe, a także tryb Mode B, w którym obaj bracia mogą walczyć jeden na jednego.

Lepiej wypada wersja stworzona z myślą o Master System, za którą odpowiadała Sega. Lepsza jest w niej grafika, powraca co-op, na ekranie pojawia się większa ilość (różnych) przeciwników, a poza tym gracz ma do dyspozycji nieograniczoną liczbę kontynuacji.

Wideo - Double Dragon

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper