World of Demons

World of Demons

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PlatinumGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Prace wstrzymane
Producent:
PlatinumGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Prace wstrzymane

World of Demons - opis gry

World of Demons to gra akcji przygotowana przez PlatinumGames we współpracy z DeNA. Gra ukazała się w ramach usługi Apple Arcade na urządzeniach przenośnych, telewizorach Apple TV i komputerach Mac.

Fabuła - World of Demons

Akcja gry rozgrywa się w feudalnej Japonii. Głównym bohaterem Onimaru, samuraj z mroczną przeszłością, na którego barki spada zadanie pokonanie Shuten Doji, demona, który przejął kontrolę nad armią duchów yokai i z ich pomocą zamierza podbić cały kraj.

Rozgrywka - World of Demons

Rozgrywka World of Demons budzi skojarzenia z grami Platinum wydawanymi na konsolach, choć sterowanie zostało tu oczywiście zaprojektowane z myślą o ekranie dotykowym (grać można też jednak kontrolerem). Na nim znajduje się jeden przycisk odpowiedzialny za atak oraz jeden służący do blokowania/robienia uników (w zależności od podopiecznego/podopiecznej; Onimaru nie jest bowiem jedyną grywalną postacią, a te różnią się wyposażeniem i umiejętnościami). Bronie można usprawniać, co daje dostęp do specjalnych niszczycielskich technik zwanych Ultima. Unik we właściwym momencie pozwala z kolei automatycznie sparować atak przeciwnika i go ogłuszyć.

Stworzenia yokai stanowią istotny element całości nie tylko jeśli chodzi o fabułę, ale i rozgrywkę. Po pokonaniu takiego przeciwnika (jest ich wszystkich ponad sto) odzyskuje on świadomość, po czym możemy go skaptować. Yokaie następnie podpina się pod dostępne są sloty (te są dwa) i korzystamy z ich pomocy w trakcie starć. Pomocnicy, co jasne, różnią się zdolnościami.

World of Demons początkowo powstawało jako gra F2P, której zawartość miała być stopniowo rozbudowywana. Ostatecznie tytuł został jednak przebudowany - ma on jasno wytyczony początek i koniec i wyrugowano z niego system mikropłatności. Przejście głównego wątku zajmuje mniej więcej dziesięć-piętnaście godzin, więcej jeżeli interesuje nas również wykonywanie zadań pobocznych, szukanie ukrytych lokacji itd. 

Wideo - World of Demons

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper