Okami

Okami

Ocena wg platformy:

Wii 8.4
PS2 8.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Clover Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
60 godzin
Premiery
Świat:
19.09.2006
Europa:
09.02.2007
Polska:
09.02.2007
Producent:
Clover Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
60 godzin
Premiery
Świat:
19.09.2006
Europa:
09.02.2007
Polska:
09.02.2007

Okami - opis gry

Okami to gra przygodowa z elementami RPG spod dłuta nieistniejącego już Clover Studio, wydana przez Capcom na PlayStation 2 w 2007 roku, a nieco później skonwetowana także na Wii.

Akcja gry rozgrywa się w Nipponie (Japonia) i bazuje na klasycznej azjatyckiej legendzie. Historia rozpoczyna się od retrospekcji, przedstawiającej wydarzenia sprzed stu lat w stosunku do czasu teraźniejszego w grze. Narrator opowiada dzieje śnieżnobiałego wilka Shiranui oraz mistrza miecza imieniem Nagi, którzy wspólnymi siłami zwyciężyli ośmiogłowego demona Orochi i ocalili wioskę Kamiki wraz z panną Nami, wybranką serca Nagiego. Shiranui and Nagi nie byli w stanie ostatecznie zniszczyć Orochi, udało im się jednak przepędzić demona. Sto lat później Orochi powraca, zatruwając zielone tereny Japonii. Wówczas Sakuya, duch lasu i opekunka wioski Kamiki, wzywa na pomoc czwartą Amatereasu, boginię słońca, która w asyście artysty Issina musi uratować krainę opanowaną przez złe moce.

W Okami gracz sprawuje kontrolę nad białym wilkiem Amaterasu, którego wygląd, jak również design całego świata, nawiązują do japońskiej sztuki sumi-e. Rozgrywka w produkcji Clover Studio stanowi kombinację gry akcji z pełną puzzli platformówką, przez co gameplay w Okami pod wieloma względami przypomina pozycje z serii The Legend of Zelda od Nintendo. Amaterasu potrafi doskonale walczyć, wykorzystując do tego broń, różne techniki walki oraz tzw. Celestial Brush. To ostatnie jest, obok oprawy, najbardziej charakterystycznym elementem gry Capcomu. Gracz zamalowuje interesujące go elementy, co jest niezbędne, aby przywrócić Nippon do życia, jak również do pokonania bardziej wymagających przeciwników.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Pojedynki odbywają się na ograniczonym ścianami polu walki. Po zwycięstwie graczowi przyznawane są pieniądze (w jenach), w tym także premie za ukończenie bitwy szybko i bez obrażeń. Zgromadzone fundusze mogą być wydane w wielu sklepach i miastach rozsianych po świecie na produkty lecznicze, lepsze bronie, narzędzia czy pokarm dla napotkanych zwierząt (jeden z wielu subquestów). Pieniądze mogą także posłużyć do zakupu nowych technik walki w specjalnym dojo. Oprawa wizualna Okami jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Odwołując się do japońskiej sztuki sumi-e, deweloperzy stworzyli fantastyczny wizualnie tytuł techniką cel-shading. Za klimatyczną ścieżkę dźwiękową odpowiada zespół pięciu japońskich kompozytorów.

Wideo - Okami

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (60)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper