NieR: Automata

NieR: Automata

8,6
258 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.8
PS4 8.7
XONE 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PlatinumGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
23.02.2017
Europa:
10.03.2017
Polska:
10.03.2017
Producent:
PlatinumGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
23.02.2017
Europa:
10.03.2017
Polska:
10.03.2017

Poradnik NieR: Automata

Nier Automata poradnik. Bronie, chipy, sekrety, crafting, zakończenia, trofea, nude mode
Roger Żochowski

Roger Żochowski

Nier Automata poradnik. Bronie, chipy, sekrety, crafting, zakończenia, trofea, nude mode
PC PS4
Pokaż kolejne poradniki

Recenzja redakcji

Recenzja: NieR Automata (PS4)
10.0
Recenzja: NieR Automata (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

NieR: Automata - opis gry

NieR: Automata to gra action-RPG wyprodukowana przez studio Platinum Games i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 i komputerach. Automata to kontynuacja Nier wydanego na PlayStation 3 i Xboxa 360.

Developing

NieR: Automata to kontynuacji NieR z PS3 i Xboxa 360, ale nie jest to kontynuacja bezpośrednia - akcja gry po prostu toczy się w tym samym uniwersum, ale przedstawia zupełnie nowych bohaterów i kontekst, w jakim przychodzi im działać. Pierwsza część, choć sprzedała się poniżej oczekiwań, zdobyła uznanie części graczy, co przyczyniło się do powstania Automaty. Przy produkcji sequela uczestniczył Yoko Taro, reżyser pierwowzoru, a także cenione za swoje gry akcji studio Platinum Games i Akihiko Yoshida jako projektant postaci, który wcześniej pracował przy takich klasykach jak Final Fantasy Tactics, Vagrant Story czy Tactics Ogre: Let Us Cling Together.

Fabuła

NieR: Automata, podobnie jak pierwsza część, rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie. Od wydarzeń ukazanych w NieR minął pewien okres czasu (ile dokładnie - nie wiadomo). Na Ziemi doszło do wyniszczającej wojny między ludźmi a mechanicznymi najeźdźcami z innego świata. Ludzkość przegrała, a jej niedobitki uciekły na księżyc. Po pewnym czasie postanawia ona jednak wyjść z kontrofensywą - na Ziemię wysyła androidy z serii YoRHa. Jednym z nich jest YoRHa No. 2 Model B (w skrócie 2B), główna bohaterka historii, a w misji towarzyszy jej YoRHa No. 9 Model S (9S). Tutejsze androidy, choć nie są żywymi ludźmi, posiadają pewne cechy osobowości, które pozwalają łatwiej je rozpoznawać.

Gameplay

W NieR: Automata świat jest otwarty i możemy się po nim poruszać ze swobodą większą niż w poprzedniej części. Świat przemierzamy na piechotę lub korzystając z innych środków lokomocji, jak… zwierzęta. Dostępny jest także mech, który przydaje się podczas walki. Automata -- to kolejne podobieństwo do pierwowzoru -- bawi się także perspektywą w niektórych miejscach, przełączając się na widok znad głowy lub przedstawiający podopieczną z boku, jak w sidescrollerach. Oprócz głównego wątku w grze uraczymy sporo opcjonalnych questów, których wykonania można się podjąć w zamian za mniej lub bardziej cenne nagrody.

Nasza podopieczna może wyprowadzać dwa rodzaje ataków: słaby i zarazem szybszy oraz wolniejszy i zarazem potężniejszy. Ale to nie wszystko. 2B może wywijać czterema rodzajami broni i przełączać się między nimi w trakcie zadawania ciosów (bronie, warto dodać, posiadają krótkie historyjki jak w NieR i Drakengard) oraz towarzyszy jej mały latający robot/dron Pod.

Wraz z postępami nasza podopieczna gromadzi doświadczenie, które pozwala podnosić jej potencjał bojowy. Umiejętności można też modyfikować specjalnymi chipami, które kupujemy lub znajdujemy w złomie pozostawionym przez pokonanych przeciwników.

W razie wpadki respawnujemy się przy ostatnim save poincie. Wówczas możemy udać się do miejsca, w którym zostaliśmy pokonani, i wybrać jedną z dwóch możliwości: odzyskać stracone dobra lub naprawić androida. Jeśli go naprawimy, dołączy on do nas tymczasowo jako pomoc (jest jeszcze trzeci scenariusz - proces naprawy może się nie udać i android będzie wrogo nastawiony).

Funkcje sieciowe

NieR: Automata robi użytek z możliwości, jakie daje internet. Raz: gracze mogą odnajdować androidy innych osób jeśli są podłączeni do sieci. Dwa: twórcy udostępniali po premierze dlc (nie były to jednak rozszerzenia fabularne).

Wideo - NieR: Automata

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (69)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper