Nioh

Nioh

8,4
173 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team Ninja
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
80 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
07.02.2017
Europa:
08.02.2017
Polska:
08.02.2017
Producent:
Team Ninja
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
80 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
07.02.2017
Europa:
08.02.2017
Polska:
08.02.2017

Poradnik Nioh

Nioh. Poradnik dla początkujących
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

Nioh. Poradnik dla początkujących
PS4
Pokaż kolejne poradniki

Recenzja redakcji

Recenzja: NiOh (PS4)
9.0
Recenzja: NiOh (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Nioh - opis gry

Nioh to gra akcji wyprodukowana przez japońskie studio Team Ninja i wydana na Zachodzie przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 oraz PC (jako Complete Edition). Jego rozgrywka była mocno inspirowana serią Souls od From Software.

Developing

Dalsza część tekstu pod wideo

Prace nad grą rozpoczęły się pierwotnie w 2004 roku. Kanwą dla Nioh był niedokończony scenariusz Akiry Kurosawy, który opowiadał historię Williama Adamsa, samuraja (istniejącego w rzeczywistości), który przybył do Japonii na przełomie XVI i XVII wieku, czyli w trakcie trwania epoki Sengoku (rozbicia dzielnicowego). Gra była jednak kilka razy przebudowywana, ostatecznie trafiając pod skrzydła Team Ninja, studia znanego dzięki seriom takim jak Ninja Gaiden czy Dead or Alive.

Fabuła

Z biegiem czasu inspiracji scenariuszem Kurosawy było coraz mniej, choć pewne (bardzo) ogólne założenia pozostały. Akcja rozgrywa się na początku XVII wieku, kiedy w Japonii toczą się wojny o zjednoczenie kraju. W tych niespokojnych czasach pośród ludzi pojawiają się też yokai, demony z japońskich mitów i legend. Główny bohater, William, przybywa do pogrążonego w chaosie państwa poszukując swojego wroga, Edwarda Kelleya. Drogi Williama w końcu krzyżują się z Tokugawą Ieyasu i ninją Hattorim Hanzo. Trójka ta zawiązuje sojusz.

Gameplay

Nioh to gra akcji z elementami RPG przywodząca na myśl serię Souls, choć produkcja Team Ninja posiada inną strukturę. Nasz podopieczny nie przemierza tu otwartego środowiska, zamiast tego wybieramy misje, które przyjdzie mu wykonać (dzielą się na obowiązkowe i opcjonalne).

System walki przypomina ten gier z From Software. Spore znaczenie ma uczenie się ruchów przeciwników i umiejętne wykorzystywaniu bloku/uniku. Zmaganiom towarzyszy wskaźnik Ki, które pełni funkcję staminy. Jeśli zostanie on zredukowany do zera, William stanie się niemalże bezbronny. Staminę można jednak błyskawicznie uzupełnić stosując zdolność “ki pulse” (jej użycie niesie z sobą także inne korzyści).

William może się przełączać między trzema stylami. High Stance pozwala zadawać większe obrażenia, lecz obniża wytrzymałość; Low Stance na odwrót, a Middle Stance jest czymś pomiędzy. Pokonani przeciwnicy zostawiają po sobie różne dobra, np. pieniądze i bronie. Po walce otrzymujemy także doświadczenie, które można spożytkować przy świątyniach pełniących tutaj funkcję checkpointów (regenerują one też zdrowie i pozwalają rozdysponować specjalne punkty do nauki umiejętności).

Nioh posiada funkcje sieciowe. Gra pozwala przyzywać postacie innych graczy do pomocy.

Wideo - Nioh

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (41)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper