Okami HD (2017)

Okami HD (2017)

8,4
27 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.2
XONE 8.0
NS 8.0
PC 9.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
44.5 godzin
Premiery
Świat:
12.12.2017
Europa:
12.12.2017
Polska:
12.12.2017
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
44.5 godzin
Premiery
Świat:
12.12.2017
Europa:
12.12.2017
Polska:
12.12.2017

Recenzja redakcji

Okami HD - recenzja gry
9.0
Okami HD - recenzja gry
PS4 XONE PC

Okami HD (2017) - opis gry

Okami HD to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez Capcom. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Był to drugi remaster Okami, tym razem przygotowany z myślą o sprzętach nowszej generacji.

Akcja gry rozgrywa się w Nipponie (Japonia) i bazuje na klasycznej azjatyckiej legendzie. Historia rozpoczyna się od retrospekcji, przedstawiającej wydarzenia sprzed stu lat w stosunku do czasu teraźniejszego w grze. Narrator opowiada dzieje śnieżnobiałego wilka Shiranui oraz mistrza miecza imieniem Nagi, którzy wspólnymi siłami zwyciężyli ośmiogłowego demona Orochi i ocalili wioskę Kamiki wraz z panną Nami, wybranką serca Nagiego. Shiranui and Nagi nie byli w stanie ostatecznie zniszczyć Orochi, udało im się jednak przepędzić demona. Sto lat później Orochi powraca, zatruwając zielone tereny Japonii. Wówczas Sakuya, duch lasu i opekunka wioski Kamiki, wzywa na pomoc czwartą Amatereasu, boginię słońca, która w asyście artysty Issina musi uratować krainę opanowaną przez złe moce.

W Okami HD gracz sprawuje kontrolę nad białym wilkiem Amaterasu, którego wygląd, jak również design całego świata, nawiązują do japońskiego stylu sumi-e. Rozgrywka w produkcji Capcom stanowi kombinację gry akcji z pełną puzzli platformówką, przez co gameplay w Okami pod wieloma względami przypomina pozycje z serii The Legend of Zelda od Nintendo. Amaterasu potrafi doskonale walczyć, wykorzystując do tego broń, różne techniki walki oraz tzw. Celestial Brush. To ostatnie jest, obok oprawy, najbardziej charakterystycznym elementem gry. Korzystając z gałki kontrolera gracz zamalowuje interesujące go elementy, co jest niezbędne, aby przywrócić Nippon do życia, jak i również do pokonania bardziej wymagających przeciwników.

Przejście gry zajmuje kilkadziesiąt godzin.

Edycja HD nie wprowadza zbyt wiele nowego, koncentrując się przede wszystkim na usprawnieniach w dziedzinie audio-video. Posiadacze konsol PS4 Pro, Xbox One X oraz wystarczająco mocnych komputerów mogą grać nawet w rozdzielczości 4K. Do wyboru są dwa ustawienia ekranu, czyli widescreen oraz 4:3 (jak w oryginale z PS2), developer nie zapomniał też o interaktywnych loadingach, w trakcie których można zdobywać szpony demonów (a później je sprzedawać już podczas właściwej rozgrywki).

Wideo - Okami HD (2017)

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper