Okami HD

Okami HD

Ocena wg platformy:

PS3 8.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
HexaDrive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
60 godzin
Premiery
Świat:
30.10.2012
Europa:
31.10.2012
Producent:
HexaDrive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
60 godzin
Premiery
Świat:
30.10.2012
Europa:
31.10.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: Okami HD (PS4)
9.0
Recenzja: Okami HD (PS4)
PS4

Okami HD - opis gry

Okami to gra przygodową z elementami RPG spod dłuta nieistniejącego już Clover Studio, wydana przez Capcom na PlayStation 2 w 2007 roku. Za edycję HD odpowiada natomiast firma HexaDrive, a zółto-niebiescy wypuścili ją na PSN w październiku 2012.

Akcja gry rozgrywa się w Nipponie (Japonia) i bazuje na klasycznej azjatyckiej legendzie. Historia rozpoczyna się od retrospekcji, przedstawiającej wydarzenia sprzed stu lat w stosunku do czasu teraźniejszego w grze. Narrator opowiada dzieje śnieżnobiałego wilka Shiranui oraz mistrza miecza imieniem Nagi, którzy wspólnymi siłami zwyciężyli ośmiogłowego demona Orochi i ocalili wioskę Kamiki wraz z panną Nami, wybranką serca Nagiego. Shiranui and Nagi nie byli w stanie ostatecznie zniszczyć Orochi, udało im się jednak przepędzić demona. Sto lat później Orochi powraca, zatruwając zielone tereny Japonii. Wówczas Sakuya, duch lasu i opekunka wioski Kamiki, wzywa na pomoc czwartą Amatereasu, boginię słońca, która w asyście artysty Issina musi uratować krainę opanowaną przez złe moce.

Dalsza część tekstu pod wideo

W Okami HD gracz sprawuje kontrolę nad białym wilkiem Amaterasu, którego wygląd, jak również design całego świata, nawiązują do japońskiego stylu sumi-e. Rozgrywka w produkcji Clover Studio stanowi kombinację gry akcji z pełną puzzli platformówką, przez co gameplay w Okami pod wieloma względami przypomina pozycje z serii The Legend of Zelda od Nintendo. Amaterasu potrafi doskonale walczyć, wykorzystując do tego broń, różne techniki walki oraz tzw. Celestial Brush. To ostatnie jest, obok oprawy, najbardziej charakterystycznym elementem gry Capcomu. Korzystając z gałki kontrolera gracz zamalowuje interesujące go elementy, co jest niezbędne, aby przywrócić Nippon do życia, jak i również do pokonania bardziej wymagających przeciwników.

Oprawa wizualna Okami HD jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Odwołując się do japońskiej sztuki sumi-e, deweloperzy stworzyli fantastyczny wizualnie tytuł techniką cel-shading, który za sprawą wyższej rozdzielczości na PlayStation 3 wygląda lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Za klimatyczną ścieżkę dźwiękową odpowiada zespół pięciu japońskich kompozytorów. Okami HD otrzymało również obsługę trofeów.

Wideo - Okami HD

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper