Destruction Derby 2

Destruction Derby 2

8,1
94 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.3
PSone 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Reflections
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
31.10.1996
Europa:
01.1997
Polska:
1997
Producent:
Reflections
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
31.10.1996
Europa:
01.1997
Polska:
1997

Destruction Derby 2 - opis gry

Destruction Derby 2 to gra wyścigowa traktująca o zawodach demolition derby. Za jej produkcję odpowiada studio Reflections (późniejsi twórcy serii Driver). “Dwójka”, w przeciwieństwie do pierwowzoru, ukazała się tylko na PlayStation. Jej premiera odbyła się w 1997 roku, wydawcą było Psygnosis.

Sednem Destruction Derby jest rozwałka. W “dwójce” do wyboru mamy kilka wariantów zabawy, które oferują różne style rozgrywki. Są to Stock Car, czyli zwyczajne wyścigi, w których naszym zadaniem jest dojechać do mety na pierwszym miejscu bez zawracania sobie głowy innymi sprawami, Destruction Derby, tj. czysta demolka na arenach z wieloma samochodami, oraz Wrecking Race, który łączy cechy dwóch poprzednich trybów, tzn. musimy się w nim ścigać i zarazem nie oszczędzać rywali. Gra, jak na swoje czasy, mogła się pochwalić zaawansowanym modelem zniszczeń, części samochodów w ferworze walki latały na prawo i lewo  a widowiskowe kraksy z udziałem wielu zawodników były chlebem powszednim. Przy okazji drugiej części Reflections zwiększyło dynamikę gry i przedstawiło nowe rozwiązania - boksy, w których możemy doprowadzić auto do porządku. 

Jeśli chodzi o szczegóły, w Destruction Derby 2 do dyspozycji oddano nam w sumie dwadzieścia samochodów. W trybie Stock Car dostępnych jest siedem przyzwoicie zaprojektowanych tras, które wymagają innego stylu jazdy, a na użytek tytułowego wariantu rozgrywki, gdzie w totalnej zadymie uczestniczy dwadzieścia pojazdów, przygotowano cztery areny.

Produkcję Reflections chwalono w swoim czasie za dobrą grafikę i widowiskową rywalizację, ale oceny “dwójki” niekoniecznie były wyższe od oryginału. Noty w wielu mediach branżowych obniżał wymagający poziom trudności, który dawał grającemu niewiele wytchnienia (zwłaszcza w walkach na arenie).

Wideo - Destruction Derby 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper