Rollcage Stage II

Rollcage Stage II

7,8
62 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Attention To Detail
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
08.03.2000
Europa:
08.03.2000
Producent:
Attention To Detail
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
08.03.2000
Europa:
08.03.2000

Rollcage Stage II - opis gry

Rollcage Stage II jest futurystyczną grą wyścigową, w której -- tak jak poprzednio -- ścigamy się samochodami mogącymi jeździć po ścianach i sufitach. Tytuł wyprodukowało studio Attention to Detail, wydawcą w Europie było Psygnosis. Druga część Rollcage ukazała się tylko na PlayStation (i PeCetach).

Rollcage Stage II znacząco rozbudowano względem oryginału. Poprawiono nie tylko grafikę, ale i dodano sporo nowych rzeczy.

 

Więcej jest tras, które tym razem podzielono według sześciu motywów tematycznych. Z “jedynki” wracają tropikalne wyspy i kopalnie na Marsie, cała reszta jest nowa. Są to Skyway (trasy zbudowane wysoko nad powierzchnią ziemi), Ventura (pustynia), a także Leviathan i Jumpgate. Tory te (po cztery na “świat”) rozproszono po pięciu ligach, których wygranie odblokowuje kolejne dodatki.

 

Do dyspozycji oddano nam także większą liczbę samochodów. Zamiast siedmiu jest ich w “dwójce” dwadzieścia. Nie wybieramy już jednak najbardziej odpowiadającej nam postaci, ale producenta, który oferuje po trzy rodzaje pojazdów. Oczywiście aby zdobyć dostęp do tych najlepszych będziemy musieli się trochę nagimnastykować - nie wystarczy bowiem samo wygrywanie wyścigów, niezbędne będzie również zdobycie w ich trakcie żetonu z uśmiechniętą buźką. 

 

Podczas zawodów można -- tak jak poprzednio -- używać różnych power-upów, których charakterystyki nierzadko uległy zmianie względem poprzednika. Nowością jest to, że teraz można je upgrade’ować - zbierając np. na torze dwie sztuki tej samej broni usprawnimy ją. Tym samym (dla przykładu) zamiast jednej rakiety będziemy mogli wystrzelić dwie.

 

Stage II doczekało się poza tym nowych trybów rozgrywki urozmaicających zwyczajne wyścigi. I tak w Scramble naszym zadaniem jest dotrzeć do mety jeżdżąc po trasie zawieszonej wysoko w powietrzu, co utrudniają wszelkiego rodzaju nierówności, przepaście i inne przeszkody. Z kolei w Demolition Mode będziemy musieli spowodować jak największe zniszczenia.

 

Podobnie jak w pierwowzorze, wyróżnia się ścieżka dźwiękowa. Swoje kawałki udostępnili tu E-Z Rollers, Technical Itch, Omni Trio, Aquasky, Flytronix i Dom And Roland. Co ciekawe, możemy ich odsłuchać wkładając płytę ze Stage II do zwykłego odtwarzacza CD.

Wideo - Rollcage Stage II

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper