Wipeout

Wipeout

8,0
88 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Psygnosis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
29.09.1995
Europa:
29.09.1995
Producent:
Psygnosis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
29.09.1995
Europa:
29.09.1995

Wipeout - opis gry

Wipeout to gra wyścigowa z udziałem futurystycznych poduszkowców. Za jej produkcję odpowiada nieistniejące już Psygnosis. Tytuł ukazał się na PlayStation w 1995 roku dając początek hołubionej przez graczy serii future racerów. Rok później ukazała się też wersja na Segę Saturn.

Gracz uczestniczy w zawodach Anti-Gravity Racing League organizowanych w 2052 roku. Może on być członkiem jednego z czterech zespołów, każdy z nich oferuje po dwa pojazdy, które opisują wskaźniki przyspieszenia, maksymalnej prędkości, masy i promienia skrętu. Podczas wyścigu walka o pozycje to nie tylko jak najszybsza jazda, ale również walka w ścisłym tego słowa znaczeniu - gracz, oraz jego rywale, mają bowiem do dyspozycji różne rodzaje broni (i osłony do obrony), np. rakiety i miny, którymi starają się uprzykrzyć życie innym zawodnikom na torze.

Dalsza część tekstu pod wideo

Liga składa się z sześciu wyścigów. Tory umiejscowiono np. w futurystycznej Japonii, Niemczech, Kanadzie, a nawet na Marsie (ten jest akurat bonusowy). Wszystkie są przy tym świetnie zaprojektowane. Gracz rywalizuje najpierw w klasie Venom, ale po zwycięstwie odblokowuje dostęp do klasy Rapier, gdzie wyścigi odbywają się w wyraźnie szybszym tempie, z bardziej agresywnymi konkurentami i na tych samych co wcześniej torach, lecz w nocy.

Wipeout oferował oczywiście także tryb wieloosobowy dla maksymalnie dwóch graczy.

Gra mogła się poszczycić w swoim czasie świetną ścieżką dźwiękową. Muzykę skomponował do niej Tim Wright pod pseudonimem Cold Storage, ale swoje kawałki dołożyli także Leftfield, The Chemical Brothers i Orbital.

Co jeszcze warto podkreślić, wydana rok po premierze na PlayStation wersja z Saturna była graficzne dość mocno zubożona ze względu na egzotyczną architekturę konsoli Segi.

Wideo - Wipeout

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper