Ridge Racer Type 4

Ridge Racer Type 4

8,2
135 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
03.12.1998
Europa:
01.09.1999
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
03.12.1998
Europa:
01.09.1999

Ridge Racer Type 4 - opis gry

Ridge Racer Type 4 to gra wyścigowa w stylu arcade wyprodukowana i wydana przez Namco na PlayStation w 1998 roku (w Europie ukazała się rok później). Type-4 to czwarta część serii Ridge Racer, która towarzyszy konsoli Sony od samych jej początków.

Sednem rozgrywki Type-4, podobnie jak poprzednich odsłon cyklu Namco, jest pokonywanie zakrętów za pomocą długich poślizgów. Dostępne w grze samochody dzielą się na dwa rodzaje, czyli Drift, które wchodzą w poślizg już po lekkim skręcie i wciśnięciu kierunku, oraz Grip, które wymagają bardziej umiejętnego operowania hamulcem i gazem.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Przed rozpoczęciem zabaw wybieramy jeden z czterech dostępnych zespołów (Dig Racing Team, Pac Racing Club, Racing Team Solvalu, R.C. Micro Mouse Mappy), co przełoży się na poziom trudności. Następnie zaś zdecydujemy się na producenta od czego zależeć będzie styl jazdy. Podczas wyścigów jesteśmy zmuszeni zająć pozycję kwalifikującą nas do następnego etapu, choć z czasem wymagania w tym zakresie mogą się zmieniać. Im jednak wyższa pozycja, tym lepsza nagroda w postaci samochodu, którego rodzaj zależy jeszcze od teamu, jaki uprzednio wybraliśmy. Łącznie jest ich aż 320. Zdobywając wszystkie (jeżdżąc we wszystkich zespołach, samochodami wszystkich producentów i zajmując każdą premiowaną pozycję) odblokowujemy pojazd przypominający Pac-Mana.

 

Ridge Racer Type-4 posiada oczywiście dodatkowe tryby rozgrywki, jak Time Attack (wykręcanie jak najlepszych czasów), VS. Battle (split-screen dla dwóch osób) oraz Extra Trials (wyzwania). Do pudełka dołączano także remake pierwszego Ridge Racera (konkretnie jednej trasy), który działał w 60 klatkach na sekundę i zastosowano w nim cieniowanie Gourauda.

Wideo - Ridge Racer Type 4

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper