Wii Play

Wii Play

5,3
22 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 5.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo EAD
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Party games
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.12.2006
Europa:
08.12.2006
Polska:
08.12.2006
Producent:
Nintendo EAD
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Party games
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.12.2006
Europa:
08.12.2006
Polska:
08.12.2006

Wii Play - opis gry

Wii Play to składanka z minigrami (tzw. party game) wykorzystującymi funkcje kontrolerów ruchowych. Grę wyprodukowało i wydało Nintendo na Wii. Był to czwarty najlepiej sprzedający się tytuł na ten sprzęt - oficjalnie wyniki mówią o niemal 30 milionach egzemplarzy.

W Wii Play do wyboru mamy dziewięć minigier, w których zmagać możemy się z drugą osobą albo rywalem kontrolowanym przez konsolę. Na samym początku do wyboru mamy jedną grę, ale z czasem ich ilość się zwiększa. Podczas rozgrywki graczy reprezentują avatary Mii.

Dostępne w Wii Play minigry to Shooting Range, gdzie rozgrywka nawiązuje do kultowego Duck Hunta - zadaniem gracza jest zestrzeliwać balony i inne cele nabijające licznik punktów, przy czym należy uważać, by nie trafić w coś, co tę zdobycz redukuje. Dalej - Find Mii polegające na odszukiwaniu ludków w tłumie Mii, Table Tennis, czyli po prostu tenis stołowy, Pose Mii, w którym poruszamy Mii by umieścić go w pojawiających się na ekranie bąbelkach z zarysami sylwetki, Laser Hockey, wariacja Ponga (musimy wbijać bramki rywalowi), Fishing - wędkarstwo (naszym zadaniem jest wyłowienie właściwej rybki), Billards to bilard, choć z inną metodą naliczania punktów, w Charge! nasz Mii dosiada krowy która zbija stojące na drodze strachy na wróble i unika przeszkód, w Tanks zaś, ostatniej tutejszej minigrze, sterujemy malutkimi czołgami obserwując rywalizację z kamery zawieszonej nad miejscem akcji.

Sterowanie we wszystkich powyżej wymienionych grach nie wymaga podpinania nunchuka (choć można go użyć w Tanks). Gracze mogą zdobywać medale (najwyżej ceniony to platynowy), albo nabijać wyniki - pięć najlepszych jest zapisywanych przez konsolę.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, Wii Play osiągnęło bardzo wysoki wynik sprzedaży pomimo niezbyt zachęcających ocen. Do 31 marca 2012 roku rozeszło się nieco ponad 28 milionów egzemplarzy, co -- według Nintendo -- jest najlepszym wynikiem w historii dla gry, która nie była sprzedawana w zestawie z konsolą.

Wideo - Wii Play

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper