Wii Sports

Wii Sports

7,3
43 oceny

Ocena wg platformy:

Wii U 7.0
Wii 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
80 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
19.11.2006
Europa:
08.12.2006
Polska:
08.12.2006
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
80 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
19.11.2006
Europa:
08.12.2006
Polska:
08.12.2006

Wii Sports - opis gry

Wii Sports to gra sportowa wyprodukowana i wydana przez Nintendo na Wii. Tytuł w założeniach miał demonstrować możliwości kontrolera ruchowego tej konsoli. Wii Sports to jedna z najlepiej sprzedających się gier wszech czasów, której idea doprowadziła sprzęt Nintendo na szczyty list sprzedaży. Jej zaktualizowana wersja została zapowiedziana również na Wii U.

Wii Sports oferuje pięć minigier opartych na prawdziwych dyscyplinach sportowych. Są to tenis, baseball, golf, kręgle i boks. Postaciami widocznymi na ekranie steruje się za pomocą Willota i (choć nie zawsze) podłączanego doń nunchaka. Za niektóre czynności gracz odpowiada sam  (np. machanie kijem czy uderzanie rakietą w przypadku golfa i tenisa), przy innych pomaga konsola (np. poruszanie się po korcie albo bieg od bazy do bazy w baseballu).

 

Każda gra oferuje trzy warianty rozgrywki. Jest to standardowy play mode, multiplayer dla maksymalnie czterech osób i trening. Zasady nie odbiegają od tych, które znamy z rzeczywistości, ale rywalizacja zwykle nie jest tak czasochłonna, np. w baseballu nie gramy przez dziewięć rund, tylko przez trzy. Multiplayer nie wymaga wyjaśnień (w zależności od minigry grać można we dwóch albo czterech), natomiast trening pozwala szlifować poszczególne aspekty danej dyscypliny i zdobywać za to medale.

 

Podczas zabawy w Wii Sports można używać avatarów Mii tworzonych w menu głównym konsoli. Pod koniec każdej rywalizacji jesteśmy nagradzani punktami (niekoniecznie dotyczy to potyczek w multiplayerze), po zgarnięciu 1000 zdobywamy etykietkę Pro. Im jesteśmy lepsi, tym większa jest też publika w tenisie i na kręglach. Gra oferuje ponadto fitness test, który pozwala  ocenić formę w skali od 0 (najlepiej) do 100 (najsłabiej).

 

Wii Sports po kilku latach doczekało się nowej wersji z podtytułem Club, która została stworzona z myślą o Wii U. Poszczególne dyscypliny sportowe są w niej sprzedawane oddzielnie za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji. Poprawiona została grafika i sterowanie (gry wymagają przystawki Wii MotionPlus), dodano poza tym wieloosobowy tryb online, możliwość tworzenia klubów, sieciowe rankingi oraz wsparcie społecznościowej usługi Miiverse.

Wideo - Wii Sports

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper