Mario Party 8

Mario Party 8

7,2
11 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hudson Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Party games
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
29.05.2007
Europa:
22.06.2007
Polska:
13.07.2007
Producent:
Hudson Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Party games
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
29.05.2007
Europa:
22.06.2007
Polska:
13.07.2007

Mario Party 8 - opis gry

Mario Party 8 to produkcja typu party-game wyprodukowana przez Hudson Soft i wydana przez Nintendo na Wii. Tytuł, podobnie jak poprzednie części, zawierał liczne minigry stworzone z myślą o multiplayerze, w których uczestniczyły postacie z uniwersum serii Super Mario.

Zmagania w ósmej części Mario Party toczą się na sześciu planszach, które wypełnione są rozmaitymi minigierkami. Rozgrywkę zaczynamy od wyboru postaci. Preferowana jest rywalizacja ze znajomymi, ale jeśli nie mamy ich pod ręką możemy zdecydować się na postacie kierowane przez sztuczną inteligencję. Produkcja oferuje różne możliwości ustawień wpływających na stopień trudności.

 

Podczas zabawy nasze zadanie polega głównie na zdobywaniu gwiazdek, a te kolekcjonujemy biorąc udział w licznych minigrach (jeśli dochodzi do remisu decyduje ilość zebranych monet). Przeważnie korzystają one z funkcji kontrolera ruchowego, polegając na takich czynnościach jak wstrząsanie puszek z napojem gazowanym, rąbanie drewna, malowanie, latanie samolotem, prowadzenie samochodu, wbijanie gwoździ itd. Oprócz nich są też konkurencje bazujące na bardziej tradycyjnych metodach sterowania.

 

Do wyboru mamy w sumie pięć trybów rozgrywki. W Party Tent gramy na planszach oferujących rywalizację w trzech wariantach, w Star Battle dochodzi do pojedynku między dwiema postaciami (żeby wygrać musimy spełnić konkretną wytyczną), w Minigame Tent mamy do dyspozycji same minigry bez żadnej dodatkowej filozofii, Extras Zone to minigry stworzone z myślą o avatarach Mii, a w Fun Bazaar można odblokowywać rozmaite bonusy za pomocą specjalnych kart.

 

W grze dostępnych jest czternaście grywalnych postaci (nie wszystkie są jednak dostępne od razu) plus nasze Mii. Jedną z nowości jest obecność cukierków, swoistych power-upów, które w ten lub inny sposób ułatwiają nam zmagania (lub naszym rywalom).

Wideo - Mario Party 8

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper