WarioWare Touched!

WarioWare Touched!

6,8
18 oceny

Ocena wg platformy:

DS 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Intelligent Systems
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
6 godzin
Premiery
Świat:
02.12.2004
Europa:
11.03.2005
Polska:
11.03.2005
Producent:
Intelligent Systems
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
6 godzin
Premiery
Świat:
02.12.2004
Europa:
11.03.2005
Polska:
11.03.2005

WarioWare Touched! - opis gry

WarioWare: Touched! to gra zręcznościową będąca kolekcją minigier wyprodukowana przez Intelligent Systems i wydana przez Nintendo na NDS-a. Według mediów i graczy, był to jeden z tytułów najlepiej wykorzystujących unikalne funkcje tej przenośnej konsoli.

Podczas przechadzki ulicami miasta dochodzi do wypadku. Wario potyka się, a jego Game Boy Advance i Game Boy Advance SP wpadają do kanałów. Serce staje bohaterowi w gardle, ale na szczęście z podziemi wyłania się tajemniczy starszy człowiek przypominający anioła. Daje on mu dwie możliwości do wyboru: może odzyskać obydwie konsole lub zyskać zupełnie nową, z dwoma ekranami. Wario decyduje jednak, że nie będzie wybierał i zakosi wszystkie sprzęty. Następnie nowe, dwuekranikowe cudo robi na nim tak silne wrażenie, że postanawia tworzyć gry z myślą o nim, a my mu w tym zbożnym dziele pomożemy.

Dalsza część tekstu pod wideo

WarioWare: Touched!, tak jak poprzednie części, kręci się wokół konceptu mikrogier, specyficznych minigierek trwających nie dłużej niż kilka sekund. W nowej części stworzonej z myślą o NDS-ie robią one użytek z unikalnych funkcji tej konsoli, czyli ekranu dotykowego i mikrofonu. Zdarzyć się może, że będziemy drapać plecy Wario, łapać ryby w sieci czy przecinać sznur podtrzymujący klatkę, by złapać w nią kaczki. Zaliczenie pewnej liczby mikrogierek pozwala odblokować różne ciekawe zabawy, jak budowanie bałwana czy yo-yo, którego używamy po odwróceniu konsoli.

Mikrogry dzielą się na kilka ‘zestawów’, a te z kolei operają się na pewnych motywach. Mogą to być wyzwania korzystające z mikrofonu, polegająca na mazaniu po ekranie lub rysowaniu. Z czasem stopień trudności oczywiście rośnie, ale sterowanie jest zawsze na tyle proste, że każdy gracz, niezależnie od swojego stopnia zaawansowania, powinien je ogarnąć bez większych problemów. Zaliczenie danego ‘zestawu’ pozwala go potem powtórzyć, co daje np. szansę na zdobycie nowych żyć.

Gra nie posiada trybu multiplayer.

Wideo - WarioWare Touched!

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper