Super Monkey Ball Touch & Roll

Super Monkey Ball Touch & Roll

7,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

DS 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
01.12.2005
Europa:
17.02.2006
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
01.12.2005
Europa:
17.02.2006

Super Monkey Ball Touch & Roll - opis gry

Super Monkey Ball Touch & Roll to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez Segę na NDS-a. Była to druga odsłona serii wydana na konsoli przenośnej. W odróżnieniu od odsłon z dużych konsol, w Touch & Roll twórcy postawili też spory nacisk na multiplayer.

Główne założenia Touch & Roll nie odbiegają od tego, co fani serii znają z części wydanych na konsolach stacjonarnych. W grze próbujemy poprowadzić do celu małą małpkę zamkniętą w przezroczystej kuli. Twórcy wprowadzili jedną zasadniczą zmianę mającą związek z unikalnymi funkcjami konsoli. W Touch & Roll bowiem nie tyle kierujemy małpiszonem, co manipulujemy otoczeniem, próbując przeprowadzić podopiecznego przez tor przeszkód mając na to wyznaczony czas. W tym celu korzystamy z ekranu dotykowego i żyroskopu.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Touch & Roll posiada dwa główne tryby zabawy: ten ‘tradycyjny’ oraz Party, czyli zestaw minigierek. W sekcji tradycyjnej otrzymujemy do wyboru Practice i Challenge. Practice oczywiście pozwala szlifować bezstresowo umiejętności na odblokowanych już planszach, natomiast w Challenge czeka na nas dziesięć różnych tematycznie światów oraz dwa bonusowe wymagające spełnienia konkretnych warunków. Nowością jest to, że teraz sami wybieramy interesujący nas zestaw plansz korzystając z mapki. Podczas rozgrywki możemy zbierać banany, które dostarczają nam nowych żyć. Touch & Roll pozbawione jest trybu fabularnego.

 

Drugi tryb, czyli Party, to zestaw kilku minigierek z małpiszonami w rolach głównych. Konkretnie jest ich sześć, przy czym dwie są zupełnie nowe i nie pojawiały się wcześniej w poprzednich częściach serii. Mamy tu zatem wyścigi, kręgle, bitkę, golfa, hokej i wojnę (te dwie ostatnie to nowość), gdzie akcję śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Rywalizować mogą maksymalnie cztery osoby.

Wideo - Super Monkey Ball Touch & Roll

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper