Professor Layton and the Spectre's Call

Professor Layton and the Spectre's Call

7,8
18 oceny

Ocena wg platformy:

DS 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Brownie Brown
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
21 godzin
Premiery
Świat:
26.11.2009
Europa:
25.11.2011
Polska:
25.11.2011
Producent:
Brownie Brown
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
21 godzin
Premiery
Świat:
26.11.2009
Europa:
25.11.2011
Polska:
25.11.2011

Professor Layton and the Spectre's Call - opis gry

Professor Layton and the Spectre's Call jest grą przygodowo-logiczną wyprodukowaną przez japońskie studio Level-5 i wydaną przez Nintendo w listopadzie 2011 roku wyłącznie na konsolę przenośną DS. Spectre's Call jest czwarta odsłoną serii Professor Layton, a jednocześnie prequelem trylogii.

Tytułowe Spectre to w języku angielskim zjawa. Mieszkańcy fikcyjnego brytyjskiego miasteczka Misthallery używają tej nazwy w odniesieniu do materializującego się z mgły olbrzyma, który zgodnie z legendą przybywa bronić osady w chwilach zagrożenia, przywoływany dźwiękiem fletu. Próba weryfikacji lokalnego podania przez głównego bohatera gry Level-5, profesora Laytona, kończy się dramatyczną sceną, w której przywołany upiór zaczyna demolować całe miasto. Mimo wszystko wydarzenia są jedynie tłem dla dobrze znanej formuły łączącej niejednokrotnie abstrakcyjne, tylko z pozoru sielankowe realia z popisami ekscentrycznych postaci, z którymi gracz styka się w Professor Layton and the Spectre's Call na każdym kroku.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Gracz po świecie gry przemieszcza się przełączając pomiędzy statycznymi obrazkami, dzięki czemu odnosi  wrażenie obserwowania akcji z oczu głównego bohatera, z ewentualnymi ruchomymi elementami w tle. Przygodówkowa część gry sprowadza się do przeszukiwania kolejnych pomieszczeń poprzez stukanie stylusem w poszczególne elementy otoczenia. Akcja popychana jest do przodu, gdy znaleziony zostanie w ten sposób wymagany przedmiot, bądź zagadana zostanie odpowiednia osoba. Japoński deweloper przygotował ok. dwieście łamigłówek, w tym zagadki logiczne, matematyczne, rysunkowe, skojarzeniowe, wymagające przelewania, przesypywania, układania, rysowania itd. Do każdej zagadki można wykupić maksymalnie trzy podpowiedzi płacąc za nie znajdowanymi w trakcie eksploracji monetami. Spectre's Call oferuje szereg dodatkowych atrakcji - między innymi trzy zupełnie nowe, rozbudowane minigry logiczne. W menu znaleźć można też listę nierozwiązanych tajemnic, przedstawione w formie pamiętnika informacje na temat aktualnych wydarzeń oraz przydatny podczas rozwiązywania zagadek notatnik.

 

Na wysokim pozimie tradycyjnie dla serii stoi oprawa audiowizualna. Dotyczy to zarówno strony technicznej, jak i szeroko pojętego artyzmu. Pozytywnie wypada równiez angielski dubbing, a muzyka Tomohito Nishiury podkreśla specyficzny klimat japońskiej produkcji.

Wideo - Professor Layton and the Spectre's Call

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper