Mario Party DS

Mario Party DS

7,4
16 oceny

Ocena wg platformy:

DS 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hudson Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Party games
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
08.11.2007
Europa:
23.11.2007
Polska:
23.11.2007
Producent:
Hudson Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Party games
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
08.11.2007
Europa:
23.11.2007
Polska:
23.11.2007

Mario Party DS - opis gry

Mario Party DS to gra typu party-game wyprodukowana przez japońskie Hudson Soft i wydana przez Nintendo na NDS-a. Podobnie jak główne części serii, była to kolekcja minigier, w której uczestniczą postacie z uniwersum Super Mario. Mario Party DS to ostatnia odsłona cyklu stworzona przez Hudson.

W Mario Party DS rozgrywka toczy się na planszach, na których porozmieszczano rozmaite minigry. Przed rozpoczęciem zabawy wybieramy ulubioną postać - może to być między innymi Mario, Luigi, Peach, Yoshi, Toad, Wario lub Waluigi. Z grubsza rzecz biorąc rywalizacja polega na zbieraniu gwiazdek, które otrzymujemy wygrywając kolejne konkurencje. Zwycięzcą zostaje ten, kto uzbiera ich najwięcej. Grać mogą maksymalnie cztery osoby, przy czym całej czwórce wystarczy jedna kopia gry.

Dalsza część tekstu pod wideo

W grze znajdziemy w sumie 74 minigry. Większość z nich robi użytek z unikalnych funkcji przenośnej konsoli Nintendo (dwa ekrany, touchscreen, mikrofon), ale zdarzają się też konkurencje bazujące na ‘tradycyjnych’ metodach sterowania. Zasady są zwykle bardzo proste - i tak dla przykładu w Soccer Survival omijamy piłki, w Camera Shy pstrykamy zdjęcia, w Short Fuse dmuchamy na lont by opóźnić eksplozję bomby, Star Catchers polega na zgarnianiu gwiazdek pojawiających się na niebie, a w Globe Gunners biegamy z innymi po kuli przypominającej miniplanetę walcząc za pomocą różnych dopałek. Warto wspomnieć, iż w trybach Party i Story znajdziemy sklepiki (Mole Shops), w których możemy nabyć power-upy w ten lub inny sposób ułatwiające zmagania.

Minigry dzielą się w sumie na kilka rodzajów: wszyscy przeciwko wszystkim, dwóch na dwóch, trzech na jednego, Battle oraz Boss Minigames, gdzie ścieramy się z bossami typu Piranha Plant, Kamek czy Bowser. Do tego dochodzi kilka wariantów zabawy w multiplayerze oraz Puzzle Mode, w którym mamy do czynienia z łamigłówkami (część pochodzi z poprzednich części serii).

Wideo - Mario Party DS

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper