Picross 3D

Picross 3D

7,9
8 oceny

Ocena wg platformy:

DS 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
HAL Laboratory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Liczba graczy:
1-5
Premiery
Świat:
12.03.2009
Europa:
05.03.2010
Producent:
HAL Laboratory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Liczba graczy:
1-5
Premiery
Świat:
12.03.2009
Europa:
05.03.2010

Picross 3D - opis gry

Picross 3D to gra logiczna wyprodukowana przez HAL Laboratory i wydana przez Nintendo na NDS-a w 2009 roku. Tytuł był duchowym spadkobiercą takich gier jak Mario's Super Picross ze SNES-a.

Rozgrywka Picross nawiązuje do wspomnianej na wstępie SNES-owej produkcji. Naszym zadaniem nadal jest stworzenie obrazków poprzez ‘przebicie’ się do nich, lecz w grze HAL nie mamy do czynienia z ‘dwuwymiarową’ planszą, lecz trójwymiarowymi obiektami. Owe obiekty posiadają rzędy bloków, a na nich zwykle znajdują się cyfry, które podpowiadają ile bloków usunąć(/zostawić). Od czasu do czasu cyfry umieszczone są w kółkach i kwadratach, co też daje nam podpowiedź jak działać.

Bloki, które mają zostać nienaruszone, można oznaczać przy pomocy pędzelka, co chroni je przed nieumyślnym zniszczeniem. Usunięcie niewłaściwego bloku karane jest ostrzeżeniem, pięć takowych zmusza nas by zagadkę rozpoczynać od nowa. Zaliczenie poziomu pozwala z kolei obejrzeć krótką animację, a stworzone przez nas dzieło trafia do specjalnej kolekcji. W zależności od poczynań jesteśmy nagradzani gwiazdkami (na ocenę wpływa czas i liczba błędów) - od jednej do trzech. Dobre wyniki pozwalają odblokować dostęp do bonusowych plansz.

Poza standardowym typem zagadek Picross 3D oferuje także inne tryby i atrakcje. Są to One Chance Challenges, specjalne wyzwania podczas których nie możemy popełnić ani jednego błędu, Time Challenges, wyzwania polegające na zmieszczeniu się wyznaczonym czasie, oraz Construction Challenges, gdzie próbujemy uporać się z kilkoma zagadkami tworzącymi jeden wielki rysunek.

Gra robi ponadto użytek z funkcji sieciowych. Gracze mogą tworzyć własne wyzwania i następnie dzielić się nimi z innymi fanami Picrossa.

Wideo - Picross 3D

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper