Wacky Races

Wacky Races

6,7
26 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.7
PS2 5.8
PSone 6.3
DC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Infogrames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
29.06.2001
Europa:
29.06.2001
Producent:
Infogrames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
29.06.2001
Europa:
29.06.2001

Wacky Races - opis gry

Wacky Races to gra wyścigowa wyprodukowana i wydana przez Infogrames na PC, Segę Dreamcast i PlayStation 2. Produkcja powstała na podstawie kreskówki o tym samym tytule, która po raz pierwszy została wyemitowana pod koniec lat 60. przez amerykańską telewizję CBS.

Wacky Races przypomina nieco Mario Kart i inne kart racery. Do wyboru mamy tu wszystkich jedenastu zawodników znanych z serialu animowanego i każdy z nich posiada swój charakterystyczny pojazd. Pojawiają się więc Dick Dastardly, Penelope Pitstop, Sergeant Blast, Peter Perfect i inni.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Gra czerpie inspiracje np. z Diddy Kong Racing, wprowadzając do formuły wyścigów elementy przygodówkowe. Przed rozpoczęciem zawodów z punktu wypadowego wybieramy bowiem wyzwania, w których przyjdzie nam wziąć udział. Za dobrze wykonane zadanie otrzymujemy gwiazdki, a te z kolei odblokowują pojedynki z bossami. Za zwycięstwo w takim starciu otrzymujemy w nagrodę samochód pokonanego rywala.

 

Twórcy przygotowali ponad dwadzieścia tras pełnych skoczni, skrótów, tuneli oraz pułapek. Tory umiejscowiono w kilku tematycznych ‘światach’. Mamy tu Wild Frontier (miejscówka przypominająca amerykański Dziki Zachód), Snowfall Peaks (góry, śnieg, jaskinie), Redwood Valley (dolina z lasami, jeziorami itd.) oraz The Big Apricot (miasto będące parodią Nowego Jorku).

 

Do wyboru są następujące tryby rozgrywki: Track Challenges (wyścig z innymi rywalami i limitem czasowym), Wacky Cup Challenges (turniej w którym zdobywamy punkty za pozycje zajmowane podczas poszczególnych wyścigów), Golden Mutley Challenges (wyzwanie polegająca na zgarnięciu dziesięciu złotych statuetek w wyznaczonym czasie), Battle Challenges (starcia na arenie) i Team 00 Tag Challenges (wyścig z którego po kolei odpadają najsłabsi zawodnicy). Każdy z bohaterów ma podczas zawodów do dyspozycji power-upy oraz specjalne umiejętności.

Wideo - Wacky Races

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper