Diddy Kong Racing

Diddy Kong Racing

8,2
24 oceny

Ocena wg platformy:

N64 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
37.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
14.11.1997
Europa:
21.11.1997
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
37.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
14.11.1997
Europa:
21.11.1997

Diddy Kong Racing - opis gry

Diddy Kong Racing to zręcznościowa gra wyścigowa z udziałem postaci z serii Donkey Kong Country, i nie tylko, która ukazała się na Nintendo 64 w 1997 roku. Za jej produkcję odpowiadało brytyjskie studio Rare. Diddy Kong Racing podczas swojej premiery ustanowiło rekord najszybciej sprzedającej się gry w historii.

Akcja gry ma miejsce na wyspie, którą postanowił przejąć przybywający z kosmosu czarnoksiężnik Wizpig. Ósemka dostępnych zawodników, w tym Diddy Kong, Conker i Banjo, muszą stawić mu czoło biorąc udział w serii wyścigów z wykorzystaniem samochodzików, poduszkowców i samolotów.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W założeniach Diddy Kong Racing przypomina Mario Kart 64, ale różnice pomiędzy tymi tytułami zaczynają wychodzić na wierzch przy okazji porównywania innych aspektów rozgrywki. DKR przede wszystkim posiada tryb Adventure Mode, w którym zmagamy się z bossami, mamy mapę świata (/wyspy) z różnymi dostępnymi na niej lokacjami, wiele sekretów czekających na odkrycie, wybór pojazdów nie ograniczający się tylko do kartów i różne warianty wyścigów, np. Silver Coin Challenge, gdzie nie tylko musimy wygrać zawody, ale także zgarnąć osiem srebrnych monet.

 

Podczas wyścigów używa się power-upów, które na torze występują pod postacią różnokolorowych baloników. Możemy ich użyć od razu lub zebrać więcej, co sprawia, że efekt będzie lepszy, np. boost da nam większego kopa. Właściwe zarządzanie wszelkimi dopałkami jest więc w cenie.

 

Gra posiada rzecz jasna rozbudowany tryb wieloosobowy, w którym grać może maksymalnie czterech graczy. Mamy w nim do wyboru zwykłe wyścigi (ale tylko na odblokowanych w singlu torach) oraz kilka innych rodzajów rywalizacji, jak deathmatch, wariację capture the flag, w której musimy dostarczyć trzy jajka do ‘bazy’, albo dziesięć bananów do skrzyni (przy czym możemy taszczyć ze sobą góra dwa owoce jednocześnie).

 

Diddy Kong Racing odniosło nie tylko komercyjny sukces - grę oceniano lepiej niż Mario Kart 64. Co warto dodać, muzykę do niej napisał David Wise, kompozytor serii Donkey Kong Country.

Wideo - Diddy Kong Racing

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper