Star Wars Racer Revenge

Star Wars Racer Revenge

6,9
16 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.0
PS3 -
PS2 6.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rainbow Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.02.2002
Europa:
08.03.2002
Producent:
Rainbow Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.02.2002
Europa:
08.03.2002

Star Wars Racer Revenge - opis gry

Star Wars Racer Revenge to gra wyścigowa typu future racer wyprodukowana przez Rainbow Studios i wydana przez LucasArts na PlayStation 2. Tytuł jest kontynuacją Star Wars Episode I: Racer, którego konsolowa wersja ukazała się na Segę Dreamcast i Nintendo 64.

Gra fabularnie nawiązuje do fragmentu pierwszego epizodu Gwiezdnych Wojen, czyli Mrocznego Widma. Sebulba, po przegraniu rywalizacji z Anakinem Skywalkerem, przez osiem lat przygotowywał nowego pada, który ma mu dać zwycięstwo w nadchodzących zawodach. Z drugiej strony Anakin także nie próżnował i rozwijał swoje umiejętności. Pytanie, kto będzie górą tym razem?

 

Oczywiście Sebulba i Anakin to nie jedyni uczestnicy zawodów. Pojawiają się także inni - niektórzy dostępni są od początku, część trzeba odblokować. Wyścigi odbywają się w trzynastu miejscówkach, których część powinna być znana osobom lepiej obeznanym z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Projekt torów został pomyślany tak, by rywalizacja była dynamiczniejsza i bardziej ekscytująca niż w pierwowzorze.

 

Gra oferuje kilka dość standardowych jak na racera wariantów rozgrywki. Mamy tu Single Play, w którego skład wchodzą Single Event (wyścig na odblokowanym uprzednio torze), Practice (trening pozwalający wybrać liczbę rywali i okrążeń) i Time Trial (jazda na czas). Dalej jest Vs. Race, czyli multiplayer (dla maksymalnie dwóch osób), a na końcu danie główne - Tournament. Mistrzostwa składają się z trzynastu wyścigów podczas których musimy nie tylko wygrać, ale również zniszczyć możliwie największą ilość przeciwników, co owocuje pokaźniejszą zdobyczą pieniężną. Poszczególne pody mają unikalne dla siebie parametry, które można dodatkowo usprawniać.

 

Jedną z najbardziej reklamowanych zmian względem i tak udanego oryginału było sterowanie, które twórcy uczynili w sequelu bardziej intuicyjnym.

Wideo - Star Wars Racer Revenge

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych