Valkyria Chronicles II

Valkyria Chronicles II

8,0
27 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   RTS
Śr. czas:
60 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.01.2010
Europa:
03.09.2010
Polska:
17.09.2010
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   RTS
Śr. czas:
60 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.01.2010
Europa:
03.09.2010
Polska:
17.09.2010

Valkyria Chronicles II - opis gry

Valkyria Chronicles II jest grą RPG z elementami strategii stworzoną i wydaną przez japońską firmę Sega w Europie we wrześniu 2010 roku na konsolę PlayStation Portable. „Dwójka” jest bezpośrednią kontynuacją wydanego dwa lata wcześniej na PlayStation 3 Valkyria Chronicles.

Druga odsłona Valkyria Chronicles podejmuje trudny temat wojny domowej. Graczowi przyjdzie wcielić się w rolę siedemnastoletniego Avana Hardinsa, który przypadkiem trafia do akademii wojskowej. Dotychczas Avan nie brał nawet pod rozwagę tego, iż mógłby przywdziać mundur wojskowy, jednak informacja o śmierci brata bohatera, Leona, powoduje w młodym mężczyźnie ogromną zmianę. Hatdins odkrywa, że jego zmarły brat brał udział w tajnej misji, niestety nikt z dowództwa nie pofatygował się, aby udzielić szczegółowych informacji dotyczących jego śmierci nawet najbliższej rodzinie. Avan opracowuje plan, w myśl którego, będąc uczniem w Lanseal Military Academy, do której uczęszczał również Leon, rozwikła zagadkę tajemniczej śmierci brata.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Pod względem rozgrywki, sequel niewiele różni się od oryginalnego Valkyria Chronicles. Gracz na polu walki wystawić może maksymalnie sześciu żołnierzy. Kiedy grający aktywuje daną postać, może nią biec aż do wyczerpania puli punktów ruchu. Podczas manewrowania żołnierz narażony jest na kule napierających adwersarzy, gdyż wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym. Gdy tylko jednak przystanie, akcja zatrzymuje się i można swobodnie wybrać swój cel. Po zatwierdzeniu komendy następuje krótka animacja otwarcia ognia do oponenta. Ważne jest, aby wykorzystywać wszelkie zasłony terenowe, takie jak worki z piaskiem, zabudowania czy murki. Deweloper oddał do dyspozycji gracza szereg klas żołnierzy, z których każdy opatrzony został statystyką.

 

Valkyria Chronicles II, podobnie jak “jedynka”, działa na autorskim silniku graficznym firmy Sega o nazwie CANVS. Pomimo tego, że VC II jest grą na sprzęt przenośny, oprawa nie straciła nic ze swojego uroku, gdzie środowisko 3D nabiera wyglądu zbliżonego do malowanego farbami obrazu. W przeciwieństwie do oryginału, gracz może słuchać jedynie angielskich głosów.

Wideo - Valkyria Chronicles II

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper