Valkyria Chronicles

Valkyria Chronicles

8,2
94 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.3
PC 7.9
PS4 8.4
PS3 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   RTS
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
28.04.2008
Europa:
31.10.2008
Polska:
06.11.2008
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   RTS
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
28.04.2008
Europa:
31.10.2008
Polska:
06.11.2008

Recenzja redakcji

Recenzja: Valkyria Chronicles (PS4)
9.0
Recenzja: Valkyria Chronicles (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Valkyria Chronicles - opis gry

Valkyria Chronicles jest grą RPG z elementami strategii stworzoną i wydaną przez japońską firmę Sega na jesieni 2008 roku na konsolę PlayStation 3 a kilka lat później na PC. Na podstawie gry powstał także serial anime pod tym samym tytułem.

Historia przedstawiona w grze przenosi gracza do świata, który podzielona jest między dwa mocarstwa: Federację i Imperium, a pomiędzy nimi znajduje się malutkie państwo zwane Galią. Świat ten przypomina Europę przed wybuchem drugiej wojny światowej z małymi wyjątkami, gdyż w  grze nie uświadczymy samolotów, a wszystkie pojazdy napędzane są przez tajemniczy metal zwanym Ragnitem. Akcja zaczyna się gdy Imperium atakuję Galię. Głównym bohaterem VC jest Welkin Gunther, młody mężczyzna, który pragnie zostać nauczycielem biologii i nie myśli o udziale w działania zbrojnych, jednak w obliczu ataku Imperium w Galii przyda się każda para zdrowych rąk, zdolnych strzelać z karabinu. Welkin okazuje się być urodzonym przywódcą, który wraz ze swoim oddziałem może przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Galii.

Dalsza część tekstu pod wideo

Mimo tego, że gra jest strategią turową z elementami RPG, gracz porusza się w czasie rzeczywistym, przemieszczając się postacią przy widoku TPP, ale każdy krok i działanie zużywa pasek obrazujący Action Points. W każdej chwili można przełączyć się na celowanie, podczas którego czas się zatrzymuje, a gracz może przymierzyć i ostrzelać wroga. Ważne jest, aby wykorzystywać wszelkie zasłony terenowe. Należy również zwracać uwagę na zasięg widzenia przeciwnika - zasadzkę można przeprowadzić nawet dzięki dobremu maskowaniu się w trawie. Ważną rolę spełniają również Command Points, które określają, ile rozkazów na jedną turę grający będzie mógł wykonać. Poza postaciami narzuconymi przez fabułę, gracz ma do dyspozycji ogromny zbiór żołnierzy, każdy o własnych statystykach.

Silnik graficzny, jaki na potrzeby Valkyria Chronicles opracowała Sega, nazywa się CANVAS. Sprawia on, że środowisko 3D nabiera wyglądu malowanego farbami obrazu. Deweloperzy wykreowali artystyczne pejzaże, w których bohaterowie w pastelowych kolorach kontrastują z poważną wymową gry. Producent pozostawił na płycie także oryginalną, japońską ścieżkę dialogową.

Wideo - Valkyria Chronicles

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper