Final Fantasy Tactics A2: Grimoire of the Rift

Final Fantasy Tactics A2: Grimoire of the Rift

7,7
24 oceny

Ocena wg platformy:

DS 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Śr. czas:
70 godzin
Premiery
Świat:
25.10.2007
Europa:
27.06.2008
Polska:
06.08.2008
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Śr. czas:
70 godzin
Premiery
Świat:
25.10.2007
Europa:
27.06.2008
Polska:
06.08.2008

Final Fantasy Tactics A2: Grimoire of the Rift - opis gry

Final Fantasy Tactics A2: Grimoire of the Rift jest taktycznym RPG-iem, który został stworzony i wydany przez Square Enix na Nintendo DS w 2007 roku . Gra stanowi sequel Final Fantasy Tactics Advance.

Final Fantasy Tactics A2: Grimoire of the Rift nawiązuje do systemu walki z Final Fantasy Tactics na PSone. Do rozgrywki wprowadzono jednak kilka zmian, które sprawiają, że cały system jest bardziej przejrzysty i przede wszystkim bardziej przejrzysty dla młodszych graczy (do których przede wszystkim skierowana jest rzeczona produkcja). W przeciwieństwie do Final Fantasy Tactics gra na DS-a oparta była o wykonywanie oddzielnych misji. Niektóre z nich są kluczowe dla przejścia tytułu. Zaliczenie innych pozostaje opcjonalne.

 

Square Enix rozwinęło system profesji, który funkcjonował w Final Fantasy Tactics Advance. Bohaterowie mogą uczyć się zdolności poprzez dzierżenie określonego oręża i pancerzy. Wygrywanie batalii jest nagradzane poprzez przydzielania Ability Points, które lokowane są w zdolnościach przypisanych do używanego aktualnie ekwipunku. Dopiero po odblokowaniu takich "skilli", poprzez nabicie odpowiedniej ilości Ability Points, dana postać będzie w stanie korzystać z określonej umiejętności bez konieczności posiadania przedmiotu. Zawodnicy są też w stanie wyuczyć się wszystkich umiejętności nie z jednej, lecz z dwóch oddzielnych profesji.

 

Final Fantasy Tactics A2: Grimoire of the Rift rozgrywa się, tak jak poprzednik, w świecie Ivalice i St. Ivalice. Zdarzenia dzieje się ok. 10 lat po zakończeniu historii z Final Fantasy Tactics Advance. Głównym bohaterem jest tym razem Luso Clemens, chłopiec, który znajduje w swojej szkolnej bibliotece książkę, której magiczne właściwości teleportują go do innej przestrzeni (Ivalice). W nowym świecie Luso spotyka wojownika o imieniu Cid, który namawia chłopca by wstąpił do jego klanu i przysłużył się ludziom zamieszkującym okoliczne tereny. W trakcie swoich przygód Luso spotka m.in. Vaana oraz Penelo z Final Fantasy XII.

Wideo - Final Fantasy Tactics A2: Grimoire of the Rift

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper