Jeanne d'Arc

Jeanne d'Arc

8,1
46 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Level-5
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Śr. czas:
58.5 godzin
Premiery
Świat:
22.11.2006
Producent:
Level-5
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Śr. czas:
58.5 godzin
Premiery
Świat:
22.11.2006

Jeanne d'Arc - opis gry

Jeanne d'Arc jest taktyczną grą RPG wyprodukowaną przez japońskie studio deweloperskie Level-5 i wydaną przez Sony w sierpniu 2007 roku wyłącznie na konsolę PlayStation Portable. Mimo wysokich ocen w branżowych magazynach i serwisach, produkcja ta nigdy oficjalnie nie ukazała się w Europie.

Fabuła rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, w której Jeanne d’Arc funkcjonuje w świecie fantasy. W przeszłości miał miejsce wielki konflikt pomiędzy ludźmi a demonami. Wojnę tę wygrywało zło do czasu aż pięcioro bohaterów zjednoczyło się i zniewoliło największego przeciwnika. Udało im się tego dokonać tylko dzięki amuletom wspomagających ich siłę. Wiele lat później zło znów budzi się do życia, tym razem dzięki księciu Bedfordowi. Wojska ciemności atakują Francję, przy okazji niszcząc wioskę Demremy. Z masakry ucieka tylko kilkoro ludzi, w tym młoda Jeanne. W zamyśle Level-5 konflikt między Brytyjczykami a Francuzami rozgorzał dlatego, iż król Anglii został opanowany przez mroczne siły. Historia starszej Joanny zaczyna się, gdy spotyka tajemniczego żołnierza. Odniesione rany powodują, iż bohater umiera, zaś tajemniczy głos każe Jeanne założyć amulet, który zaciska się na jej ręce, dając przy okazji wyjątkowe moce. Bohaterowie wyruszają z chęcią znalezienia nowego domu i odkrycia pochodzenia amuletu.

 

Rozgrywka Jeanne d'Arc w prezentuje bardzo podobnie jak w starszym prawie o dekadę Final Fantasy Tactics. System turowy pozwala na zaplanowanie ruchów, jednakże nie zmienia produkcji japońskiego studio w szachy. Dodatkowo jest bardziej rozbudowany niż w poprzedniku, dlatego gracz uczy się jego zasad przez bardzo długi czas. Tury są tylko dwie - przeciwnika oraz gracza. Podczas swojego ruchu każdy z oponentów może poruszyć wszystkimi swoimi jednostkami i zaatakować żołnierzy wroga. To nie koniec zasad, gdyż dodatkowych możliwości jest bardzo wiele. W grze obecna jest magia, której istnieje kilka typów, w tym między innymi czary ofensywne i leczące. Bohaterowie specjalizujący się w magii nie dysponują wielką liczbą życia i sporą siłą, ale za to ilość many zachęca do korzystania z ich umiejętności Poza magią autorzy zaimplementowali jeszcze kilka innych typów ataków, jak na przykład łuki czy kusze. Ważnym elementem systemu jest wsparcie, jakiego udzielają sobie członkowie drużyny. Jeśli kilkoro żołnierzy stoi tuż obok siebie podczas ataku przeciwnika, wówczas współpracują ze sobą, co znacznie zmniejsza obrażenia. Im więcej ludzi zawiera taki mur, tym trudniej przez niego się przebić.

 

Oprawa graficzna w Jeanne d'Arc stoi na wysokim poziomie. Plansze cechuje żywa kolorystyka, desing postaci charakterystyczny jest produkcji RPG z Kraju Kwitnącej Wiśni, a obrazu całości dopełniają cutscenki wykonane w stylu anime.

Wideo - Jeanne d'Arc

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper