Grand Knights History

Grand Knights History

7,8
9 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Vanillaware
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Premiery
Świat:
01.09.2011
Producent:
Vanillaware
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Premiery
Świat:
01.09.2011

Grand Knights History - opis gry

Grand Knights History to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Vanillaware i wydana przez Marvelous Entertainment tylko na PSP. Tytuł oficjalnie ukazał się tylko w Japonii, choć w planach była też jego premiera na Zachodzie.

Gra nie stawia dużego nacisku na fabułę. W GKH kontrolujemy grupę wojowników, którzy muszą zadecydować po jakiej stronie się opowiedzieć. Akcja toczy się w krainie fantasy o nazwie Rystia, gdzie walczą ze sobą trzy królestwa: Logres, Union oraz Avalon. W zależności od naszej decyzji historia będzie się rozwijać inaczej.

Nasza ekipa składać się może z maksymalnie czterech postaci. Te z kolei mogą reprezentować jedną z czterech klas - rycerzy, czarnoksiężników oraz łuczników. Rycerze specjalizują się w walce na krótszy dystans, łucznicy odwrotnie (swoją drogą korzystają nie tylko z łuków, ale też broni palnej) a magowie rzucają zaklęcia o ofensywnym lub defensywnym charakterze. Postacie tworzymy przy tym sami decydując o takich kwestiach jak wygląd, głos, rodzaj broni, rodzaj zaklęć itd. Z czasem podopieczni nabywają też nowe umiejętności.

Podczas walk niezbędne jest posiadanie punktów AP. Bez nich nie możemy bowiem odpalić żadnej umiejętności. Przed każdą walką mamy przydzielaną konkretną liczbę AP, których nie zatrzymujemy po zwycięstwie. Liczba AP zależna jest jednak od parametru Bravery, który spada regularnie po każdym pojedynku (możemy go odbudować korzystając ze specjalnych przedmiotów).

W Grand Knights History dokonujemy postępów wykonując questy. Te mogą być obowiązkowe lub opcjonalne. Jeśli chodzi o te drugie, na ich wykonanie mamy ograniczony czas. Poza tym warto wspomnieć o funkcjach sieciowych. Produkcja Vanillaware umożliwia nam bowiem prowadzenie bitew z drużynami innych graczy. Wygrana pozwala piąć się w rankingach i zdobywać nowe terytoria.

Wideo - Grand Knights History

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper