Disgaea 2: Dark Hero Days

Disgaea 2: Dark Hero Days

7,7
10 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nippon Ichi Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Śr. czas:
95 godzin
Premiery
Świat:
26.03.2009
Europa:
05.02.2010
Producent:
Nippon Ichi Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Śr. czas:
95 godzin
Premiery
Świat:
26.03.2009
Europa:
05.02.2010

Disgaea 2: Dark Hero Days - opis gry

Disgaea 2: Dark Hero Days to strategia turowa wyprodukowana przez Nippon Ichi Software i wydana w Europie przez NIS America na PlayStation Portable. Dark Hero Days to rozbudowana wersja drugiej części seria Disgaea, która pierwotnie ukazała się na PlayStation 2.

Dark Hero Days opiera się na tych samych fabularnych założeniach co ‘dwójka’. Piętnaście lat przed wydarzeniami ukazanymi w grze wielki czarownik Zenon rzucił klątwę na ludność Veldime w wyniku czego wszyscy zamienili się w demony. Jedyną osobą, która zachowała swoją postać, jest główny bohater, Adell. Musi on pokonać oprawcę, by przywrócić wszystkich do pierwotnej formy, w czym chce mu pomóc matka. Niestety, jej zadanie, które zakładało przyzwanie czarnoksiężnika, kończy się fiaskiem i zamiast antagonisty pojawia się jego córka Rozalin. Rezygnując całkowicie z wszelkich podejrzanych dróg na skróty oboje ruszają w długą podróż do siedziby Zenona.

Gra podzielona jest na trzynaście rozdziałów. Każdy z nich rozpoczyna się cut-scenką podczas której dowiadujemy się o naszym nowym zadaniu. Bazą wypadową jest rodzinne miasto Adella, skąd można wybrać np. następny cel podróży.

Dark Hero Days jeśli chodzi o gameplay nie wymyśla koła na nowo. Pola walki przypominają szachownicę. Każda jednostka na nim zajmuje jedno pole. Założenia są takie, by wyeliminować wszystkich przeciwników. Do dyspozycji mamy ataki, które zadają obrażenia konkretnemu celowi lub ranią wszystkich znajdujących się w zasięgu rażenia. Nowych, coraz lepszych umiejętności wyuczamy się zdobywając kolejne poziomy doświadczenia. Zdolności mogą poza tym nadal rosnąć w siłę, co zależne jest od częstotliwości ich używania. Fani RPG-owego grindu znajdą tu spokojnie materiał na dziesiątki godzin zabawy.

Z pierwszej części powraca Item World, który pozwalał (i nadal pozwala) na usprawnianie posiadanych przedmiotów. Możemy sobie wybrać jakiś z inwentarza i następnie przenieść się do jego świata, gdzie bierzemy udział w losowo generowanych bitwach. Ich poziom trudność zależny jest od jakości ekwipunku.

Wersja na PSP wprowadza kilka dość znaczących zmian. W przypadku fabuły dochodzą trzy nowe postacie znane z Disgaea 3: Absence of Justice (Mao, Raspberyl i Mr. Champloo) oraz epizody skupiające się na perypetiach Axela. Gameplay także zapożycza pewne rzeczy z trzeciej części cyklu. Oprócz nowych technik i czarów jest to mechanika Magichange, dzięki której potwory mogą przemieniać się w bronie umożliwiając tym samym swym posiadaczom odpalanie potężnych ataków.

Wideo - Disgaea 2: Dark Hero Days

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper