Twisted Metal: Black

Twisted Metal: Black

7,5
39 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Incognito Inc.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Samochodówka
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
18.06.2001
Europa:
07.12.2001
Producent:
Incognito Inc.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Samochodówka
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
18.06.2001
Europa:
07.12.2001

Twisted Metal: Black - opis gry

Twisted Metal: Black to gra akcji z gatunku car combat, w której gracz kieruje uzbrojonym samochodem rywalizując na zróżnicowanych arenach z podobnie wyposażonymi 'kierowcami'. Black było piątą częścią popularnej serii Twisted Metal i pierwszą, która ukazała się na PlayStation 2. Za jej produkcję odpowiadało studio Incognito Entertainment.

W piątej odsłonie Twisted Metal gracz otrzymuje do wyboru jednego z kilkunastu dziwaków z unikalnym pojazdem. Każdy z nich posiada jakąś motywację, by brać udział w rywalizacji - na ogół dość specyficzną. Pojawiają się postacie znane z poprzednich odsłon (na ogół po niemałej metamorfozie) oraz zupełnie nowi zawodnicy. Znajdziemy tu m.in. nawiedzonego kaznodzieję, byłego funkcjonariusza SWAT, weterana z Wietnamu, gotycką nastolatkę czy gościa z amnezją próbującego dowiedzieć się kim naprawdę jest.

 

Głównym trybem w Black jest tryb fabularny. Każda z postaci posiada swój wątek, którego jest narratorem. Akcja, czyli turniej Twisted Metal, ma miejsce w fikcyjnym Midtown. Założenia rozgrywki nie uległy zmianie. Nadal naszym głównym celem jest utrzymanie się przy życiu i pozostanie ostatnim na placu boju wykorzystując porozrzucane po kątach power-upy. Co ciekawe, po każdej planszy będziemy jednak mogli wybrać sobie (z dostępnych możliwości), w której miejscówce mamy zamiar rywalizować następnie. Elementy otoczenia w odwiedzanych lokacjach w dużej mierze są oczywiście zniszczalne i można je wykorzystywać do własnych celów. Nowością są zmienne pory dnia i flota helikopterów należąca do Calypso, organizatora zawodów. Pozostawiają one różne przydatne pakunki, jak bronie czy medykamenty reperujące pojazd.

 

W produkcji Incognito, co jasne, silny jest nacisk na multiplayer. Gra oferuje w tej dziedzinie kilka wariantów rozgrywki, w tym rywalizację dla czterech osób i kooperację 2vs2, oraz areny specjalnie przygotowane z myślą o potyczkach wieloosobowych. Sony pewien czas po premierze udostępniło nawet dodatek, który dawał możliwość grania w Sieci. Był on rozsyłany graczom za darmo.

 

Twisted Metal: Black, jak sugeruje tytuł, cechowała mroczniejsza atmosfera, co dodatkowo podkreślała ścieżka dźwiękowa z licencjonowanymi utworami, m.in. “Paint It, Black” autorstwa The Rolling Stones.

Wideo - Twisted Metal: Black

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper