Vigilante 8 2nd Offense

Vigilante 8 2nd Offense

Ocena wg platformy:

PSone 8.4
DC 8.5
N64 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Luxoflux
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Samochodówka
Śr. czas:
22.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
31.10.1999
Europa:
31.12.1999
Producent:
Luxoflux
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Samochodówka
Śr. czas:
22.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
31.10.1999
Europa:
31.12.1999

Vigilante 8 2nd Offense - opis gry

Vigilante 8 2nd Offense to gra typu car combat wyprodukowana przez studio Luxoflux i wydana przez Activision w 1999 roku na PlayStation i Segę Dreamcast, a rok później także na Nintendo 64. Tytuł kontynuuje fabularne wątki poprzedniej części, jednocześnie rozbudowując gameplay.

Akcja 2nd Offense ma miejsce w 1977 roku, dwa lata po wydarzeniach ukazanych w pierwowzorze. Grupa terrorystów zwanych Coyotes została wówczas pokonana. Oil Monopoly Alliance Regime jeszcze przez cztery dekady trzyma łapę na światowym rynku paliw, ale jego kres nadchodzi pod rządami niejakiego Slicka Clyde’a, gdy Ameryka zaczyna masowo korzystać z alternatywnych źródeł energii. Clyde ma tylko jedno wyjście - cofnąć się w czasie dzięki wehikułowi stworzonemu na Uniwersytecie Stanforda i powstrzymać Vigilantes.

 

Rozgrywka nie uległa zasadniczym zmianom - nadal poruszamy się w uzbrojonych po zęby samochodach i próbujemy wybić wszystkich oponentów na arenie. Do dyspozycji otrzymaliśmy tym razem więcej wariantów zabawy. Oprócz standardowego trybu fabularnego są to Quest Mode, Arcade (szybki pojedynczy meczyk), a także co-op i tzw. Grand Melee Deathmatch, gdzie stawiamy czoła atakom ze strony wielu przeciwników. 2nd Offense przedstawia także nowy myk w postaci Salvage Points, punktów, które (uzyskane po zniszczeniu wrogiego pojazdu) możemy przeznaczyć na podbicie parametrów, albo ulepszenia własnej fury, co w efekcie znacząco przyczyni się do zmiany jej wyglądu. Poza tym nadal zbieramy ikonki porozrzucane podczas batalii (usprawniające np. nasze poruszanie się po niektórych rodzajach terenu), a do podstawowych typów broni doszedł miotacz ognia. Podobnie reszta (ataki specjalne wykonywane po wklepaniu właściwej kombinacji przycisków, areny z interaktywne elementami) podstawowych aspektów rozgrywki została właściwie bez zmian.

 

Postaci w 2nd Offense jest tym razem wyraźnie więcej (18 ze swoją kampanią), dodano nawet trzecią frakcję, czyli tzw. Drifters. Część da się odblokować wykonując zadania w Quest Mode, choć pogramy nimi tylko multiplayerze (dla maks. czterech graczy na DC i N64 i dwóch na PS1).

 

Vigilante 8 2nd Offense uznawano generalnie za grę lepszą od oryginału, jednak według niektórych recenzentów zmian było za mało. Narzekano również na oklepane misje.

Wideo - Vigilante 8 2nd Offense

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper