Twisted Metal 4

Twisted Metal 4

6,4
39 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
989 Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Samochodówka
Śr. czas:
14.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
31.10.1999
Producent:
989 Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Samochodówka
Śr. czas:
14.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
31.10.1999

Twisted Metal 4 - opis gry

Twisted Metal 4 to gra z gatunku car combat wyprodukowana przez należące do Sony 989 Studios. “Czwórka” nie ukazała się oficjalnie poza Stanami Zjednoczonymi i była ostatnią częścią, która ukazała się PlayStation.

W “czwórce” historia kręci się wokół Sweet Tootha, który obala Calypso, organizatora poprzednich zawodów, i samemu organizuje turniej, którego zwycięzcy oferuje spełnienie jego najśmielszych pragnień (jakie by one nie były).

 

Głównym trybem jest tryb fabularny, w którym stajemy do walki z innymi oponentami na rozległych polach bitew. Naszym zadaniem jest zniszczyć pojazdy rywali i ostać się przy życiu. Na starcie mamy do wyboru trzynaście postaci - większość pojawia się pierwszy raz (wśród nich znajdzie się nawet Rob Zombie), ale doszukamy się również znajomych twarzy. Nowością jest, że na każdym poziomie czyha boss, którego odblokowujemy po zwycięskiej rywalizacji.

 

Każdy ma do dyspozycji jakiś unikalny pojazd, który możemy przerobić na własną modłę zmieniając np. jego wygląd, a także charakterystyczne ataki specjalne. Oczywiście w trakcie starć znajdziemy również bardziej standardowy arsenał porozrzucany po kątach (rakiety, miny, bomby, działa, napalm, możemy nawet zamrażać innych) i power-upy. Areny są tym razem wielopoziomowe (zawierając ukryte przejścia itp.), dość rozległe oraz znajdują się na nich różne interaktywne, zniszczalne elementy otoczenia. Najciekawsza jest prawdopodobnie sypialnia Sweet Tootha, ale do wyboru mamy również np. metropolię przez którą regularnie przejeżdża pociąg.  

 

Twisted Metal 4 oferuje tryb wieloosobowy dla maksymalnie czterech osób, w którym wygrywa ostatnia pozostała przy życiu osoba. Niestety, przy tym wariancie zabawy bardzo słaba jest grafika i framerate.

 

Gra otrzymywała bardzo przeciętne noty, jasno wskazując, że zmiana developera (a także utrata kodu źródłowego TM2), mająca miejsce już przy “trójce”, odbiła się na jakości serii. Recenzenci chwalili inteligencję przeciwników i projekt poziomów, narzekali natomiast na model jazdy i fizykę. Oberwał nawet soundtrack na który złożyły się kawałki m.in. Roba Zombie i Cypress Hill.

Wideo - Twisted Metal 4

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper