RoadKill

RoadKill

6,2
10 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.0
XBOX 6.0
GC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Terminal Reality
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Samochodówka
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
13.10.2003
Europa:
21.11.2003
Producent:
Terminal Reality
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Samochodówka
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
13.10.2003
Europa:
21.11.2003

RoadKill - opis gry

RoadKill to gra akcji typu car combat wyprodukowana przez amerykańskie studio Terminal Reality i wydana przez Tradewest Games. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 2, GameCube i Xbox.

Akcja gry toczy się w nieco dalszej przyszłości. Świat został zdewastowany przez epidemię czegoś, co nazwane zostało “zgnilizną”. W efekcie cywilizacja upadła, prawo przestało działać, a ludność terroryzują gangi, które toczą ze sobą wojny o każdej porze dnia i nocy.

Pod względem rozgrywki RoadKill przypomina takie serie jak Twisted Metal czy Vigilante 8, choć z nieco większym naciskiem na fabułę. W grze wcielamy się w gościa, który ma zostać liderem wzbudzającego strach gangu i piąć się po kolejnych szczebelkach gangsterskiej hierarchii. Tryb singlowy składa się z trzydziestu misji, które stawiają przed nami rozmaite wytyczne jak eliminowanie samochodów rywali, zabijanie cywilów czy zawiązywanie sojuszy z innymi grupami. W trakcie rozgrywki poruszamy się uzbrojonym po zęby samochodem - na początku jest tylko jeden, ale wraz z naszymi postępami pojawia się ich więcej. Twórcy oddali do naszej dyspozycji kilka rodzajów pojazdów - są to nie tylko samochody osobowe, ale też ciężarówki i pojazdy opancerzone. Wypełniając zadania (te główne i opcjonalne) otrzymujemy też dostęp do upgrade’ów poprawiających osiągi samochodów.

Gra daje nam pewną dozę swobody nie tylko jeśli chodzi o poruszanie się po tutejszym świecie (nie jest on jednak dostępny w całości - dostęp do kolejnych regionów Hell County odblokowujemy z czasem). Na uwagę zasługuje patent przypominający system reputacji, który ma wpływ na to, jak reagują nas nas gangi. Jeśli kierujemy samochodem jednego, drugi może nas zaatakować.

Oprócz singla gra posiada też multiplayer (deathmatch) dla maksymalnie czterech osób.

Wideo - RoadKill

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper