Rogue Trip: Vacation 2012

Rogue Trip: Vacation 2012

7,3
39 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SingleTrac
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Samochodówka
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.09.1998
Europa:
11.1998
Producent:
SingleTrac
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Samochodówka
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.09.1998
Europa:
11.1998

Rogue Trip: Vacation 2012 - opis gry

Rogue Trip: Vacation 2012 to gra typu “car combat” wyprodukowana przez SingleTrac i wydana przez GT Interactive na PlayStation w 1998 roku. Kluczem do zwycięstwa (w przeciwieństwie do serii Twisted Metal i Vigilante 8) nie jest tu jednak po prostu zniszczenie przeciwników, ale przede wszystkim podkradanie im klientów.

Rogue Trip nie opiera się na radosnej demolce “bo tak”. Gracz wchodzi tu w rolę specyficznego taksówkarza, który -- żeby zarobić -- musi dowieźć klientów (turystów) w wyznaczone miejsce. Sęk w tym, że jest tylko jedna taka osoba na jeden level a wszyscy (sześciu uczestników ‘batalii’) chcą zarobić.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Postaci do wyboru jest piętnaście - każda posiada oczywiście swój specyficzny pojazd, historię (w tym zakończenie) i unikalne ataki. Do walki można przystąpić w skórze gostka kierującego pojazdem z wielką parówą na dachu, demoniczną panienką w szkolnym autobusie, psychopatycznym doktorkiem za kółkiem karetki, tłustą wersją Elvisa czy lolitką uzbrojoną w... zastęp pudelków. Walcząc o utrzymanie interesu możemy skorzystać z turbo, skoku, specjala, różnych broni, power-upów i innych przydatnych urządzeń pozwalających np. na wysadzenie klienta z samochodu konkurenta. Kolejną cechą wyróżniającą Rogue Trip na tle innych gier gatunku jest wydawanie pieniędzy podczas starć, jeśli rzecz jasna zdołamy je uprzednio zarobić odstawiając klienta w odpowiednie miejsca. Przydatne przedmioty znajdujemy bowiem nie tylko porozrzucane po arenach, możemy także skorzystać z usług specjalnych ‘stacji’ naprawiających zniszczenia lub oferujących nowe rodzaje broni. Same pola bitwy (tych jest łącznie dziesięć) są z kolei dość duże i wielopoziomowe w związku z czym możemy wściubiać nos w różne kąty, jeździć po dachach, pod zawalonymi budynkami itd. itp. Co jakiś czas musimy się także zmierzyć z bossem. Gra nabiera rumieńców w trybach multiplayerowych i pozwala chociażby na ukończenie kariery w kooperacji z drugim graczem.

 

Ogólnie Rogue Trip uchodziło za przyzwoitego przedstawiciela gatunku, który w erze PlayStation miał swoje pięć minut sławy. Jak jednak zauważono, produkcja SingleTrac -- z mniej charyzmatycznymi postaciami, słabszym level-designem, sterowaniem -- nie prezentowała tego samego poziomu co serie Twisted Metal i Vigilante 8. Zdobyła jednak rzesze wiernych fanów.

Wideo - Rogue Trip: Vacation 2012

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper