Armored Core: Master of Arena

Armored Core: Master of Arena

8,2
6 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.02.1999
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.02.1999

Armored Core: Master of Arena - opis gry

Armored Core: Master of Arena to gra akcji z mechami wyprodukowana przez japońskie studio From Software i zlokalizowana przez Agetec. Podobnie jak Project Phantasma, czyli druga odsłona serii, Master of Arena nie ukazało się w Europie. Tytuł trafił tylko na PlayStation.

Akcja gry toczy się w postapokaliptycznej przyszłości, gdzie w walce o totalną dominację nad światem uczestniczą dwie potężne korporacje. Jedna z potyczek między nimi doprowadza pewnego dnia do katastrofy, w której ginie wielu niewinnych ludzi, w tym rodzice głównego bohatera. Kierowany żądzą zemsty spotyka on po kilku miesiącach pilota, który uczestniczył w operacji tamtego feralnego dnia. Jest on najemnikiem, tzw. Ravenem. Nasz podopieczny wstępuje więc do tej samej grupy by dowiedzieć się więcej o kulisach tragedii.

 

Integralną częścią rozgrywki trzeciej odsłony Armored Core jest Arena, tryb, który w Project Phantasma był całkowicie opcjonalny. W grze musimy brać udział nie tylko w ‘standardowych’ misjach, ale także w pojedynkach na Arenie bez których niekiedy nie da się ruszyć z fabułą. Tak jak w poprzednich częściach, mamy tu wiele części pozwalających wpływać na osiągi robota lub jego wygląd. Jeśli dysponujemy zapisem stanu gry z poprzednika, możemy go użyć by zdobyć dodatkowe kredyty i sprzęt.

 

Master of Arena trafiło do sprzedaży na dwóch płytach. Pierwsza zawierała sekcje mające związek z wątkiem fabularnym, druga z kolei oferowała rozbudowaną Arenę z Project Phantasma. Mamy tam do czynienia z rozmaitymi wyzwaniami, które pozwalają zdobywać kasę i części. Istnieje nawet możliwość stworzenia własnych zawodów i modyfikacji AI uczestniczących w nich mechów.

 

Gra oferuje ponadto multiplayer dla dwóch osób. Zarówno na podzielonym ekranie, jak i przy użyciu dwóch konsol połączonych za pomocą link cable.

Wideo - Armored Core: Master of Arena

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper