Carmageddon

Carmageddon

7,4
142 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.7
Mobile 7.6
PSone 7.3
N64 6.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Stainless Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
08.10.1999
Europa:
08.10.1999
Producent:
Stainless Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
08.10.1999
Europa:
08.10.1999

Carmageddon - opis gry

Carmageddon to osobliwa gra wyścigowa, w której istotną rolę odgrywa nie tylko szybkość i pozycja na mecie, ale także demolowanie rywali oraz rozjeżdżanie przechodniów. Za produkcję odpowiadało studio Stainless Games, tytuł wydało SCi Games na PlayStation, PC i Nintendo 64, a w 2013 roku gra wydana została na urządzenia mobilne.

Na samym początku ‘kariery’ rozpoczynamy na 99 miejscu w rankingu i nasze głównie zadanie polega na tym, by piąć się w hierarchii osobliwych rajdowców. Sukces osiągamy wygrywając wyścigi, a za wygrywane wyścigi otrzymujemy z kolei samochody rywali jako trofea.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas właściwej rywalizacji ścigamy się po torach, które umiejscowiono na ulicach miast, w kopalni, dzielnicach przemysłowych itd. Łącznie jest ich dziesięć i oferują sporo swobody - nie musimy się bowiem trzymać tylko wytyczonej drogi, teren jest dość rozległy i zachęca do eksploracji. Na ukończenie wyścigu mamy pewną ilość czasu, który możemy wydłużać zbierając bonusy, taranując samochody rywali albo przejeżdżając przechodniów. Zadanie zaliczymy jeśli pierwsi przekroczymy linię mety, rozpirzymy przeciwników albo zabijemy wszystkich przechadzających się po danym poziomie nieszczęśników.

Masakrowanie rywali i przechodniów nagradzane jest bonusami, dzięki którym możemy np. zreperować samochód podczas rozgrywki. Co więcej, jeśli zdemolujemy tę samą furę kilka razy pod rząd pojawi się ona jako jedna z opcji do wyboru. Łącznie do naszej dyspozycji oddano tutaj ponad trzydzieści aut. Twórcy przygotowali także trochę power-upów, które urozmaicają rywalizację. Mogą być one dość standardowe, albo zupełnie odjechane.

Carmageddon cieszył się dobrą opinią, choć pełna przemocy otoczka towarzysząca grze sprawiła, że w niektórych państwach trochę ją pocięto. Przykładem niech będzie zastąpienie ludzi zombiakami lub robotami. Słabo oceniano poza tym wersję z Nintendo 64. Jeden z serwisów napisał nawet, że reprezentuje ona poziom Supermana 64.

Wideo - Carmageddon

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper