The Sly Trilogy

The Sly Trilogy

Ocena wg platformy:

PS3 8.2
PS Vita 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sanzaru Games/Sucker Punch
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Platformowa,   Skradanka
Śr. czas:
36 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
09.11.2010
Europa:
03.12.2010
Polska:
03.12.2010
Producent:
Sanzaru Games/Sucker Punch
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Platformowa,   Skradanka
Śr. czas:
36 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
09.11.2010
Europa:
03.12.2010
Polska:
03.12.2010

Recenzja redakcji

Recenzja gry: The Sly Trilogy
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Recenzja gry: The Sly Trilogy
Pokaż kolejne recenzje

The Sly Trilogy - opis gry

The Sly Trilogy to kompilacja trzech gier z serii Sly wydana przez Sony w Europie w grudniu 2010 roku na PlayStation 3. W skład kolekcji wchodzą trzy gry, zremasterowane w HD: Sly Raccoon, Sly 2: Band of Thieves oraz Sly 3: Honor Among Thieves.

Głównym bohaterem wszystkich trzech gier jest tytułowy Sly - szop, który wraz ze swoimi zaufanymi druhami (żółwiem i hipopotamem) trudni się kradzieżą drogocennych przedmiotów. Cała warstwa fabularna gry toczy się wokół zaginionej księgi wielkich mistrzów złodziejskiego fachu – Thievius Raccoonus. Drużyna, odwiedzając występujące w grze etapy, odzyskuje kolejne strony księgi umieszczone w szczelnie zamkniętych sejfach. Te z kolei otworzyć można po poprawnym wpisaniu kombinacji trzech cyfr. Zaszyfrowany kod liczb otrzymujemy po zebraniu wszystkich tajemniczych flaszek występujących na terenie danego poziomu. Na każdym z poziomów porozrzucanych jest po kilkadziesiąt butelek, nierzadko zmyślnie ukrytych.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sly przemierzając kolejne levele musi być niezwykle ostrożny i dyskretny, skradać się do przeciwników od tyłu czy też niezauważalnie przechodzić przy ścianie tuż obok wrogów. Poszczególne gry podzielone są na kilka odmiennych światów. W każdym z nich gracz ma dostęp do tzw. podetapów i mini-gierek, których jest bardzo dużo, a są to choćby wyścigi autek. Zwiedzając kolejne poziomy można znaleźć złote monety. Za każde sto sztuk otrzymuje się podkowę, dzięki której pomimo popełnionego błędu, gracz dostaje drugą szansę bez ponoszenia konsekwencji w postaci utraty życia. Oprócz elementów platformowych i skradankowych, deweloper zaimplementował prosty system walki, gdzie główną bronią Sly’a jest mała kosa.

Pierwsza odsłona przygód Sly’a i jego przyjaciół ukazała się w 2003 roku, mimo to dzięki dużej dawce cyfrowego koksu, jaką zaaplikował Collection deweloper Sanzaru Games, wszystkie trzy części w wyższej rozdzielczości prezentują się nienagannie. Autorzy konwersji oprócz tego wprowadzili tryb widescreen, obsługę trofeów oraz 3D. Kolekcja zawiera także cztery mini-gierki dedykowane kontrolerowi PS Move - po jednej dla każdej postaci: Sly’a, Bentley’a, Murray’a oraz Carmelity.

Wideo - The Sly Trilogy

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper