Jak and Daxter HD Collection

Jak and Daxter HD Collection

Ocena wg platformy:

PS3 8.2
PS Vita 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Naughty Dog / Mass Media Inc.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
43 godzin
Premiery
Świat:
07.02.2012
Europa:
17.02.2012
Polska:
22.02.2012
Producent:
Naughty Dog / Mass Media Inc.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
43 godzin
Premiery
Świat:
07.02.2012
Europa:
17.02.2012
Polska:
22.02.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: The Jak & Daxter Trilogy (PS3)
7.5
Recenzja: The Jak & Daxter Trilogy (PS3)
Pokaż kolejne recenzje

Jak and Daxter HD Collection - opis gry

Jak and Daxter HD Collection jest kompilacją trzech gier z serii Jak and Daxter wydaną na konsolę PlayStation 3 w lutym 2012 roku, a nieco później również na PS Vita. W skład zestawu wchodzą: Jak and Daxter: The Precursor Legacy, Jak II: Renegade oraz Jak 3. Deweloperem gry na PS2 było pierwotnie Naughty Dog, ale konwersji na PlayStation 3 i PS Vita dokonało amerykańskie studio Mass Media Inc.

Fabuła w części pierwszej koncentruje się na losach Jaka i Daxtera, którzy w poszukiwaniu przygód docierają aż na Misty Island, gdzie przyjdzie im się zmierzyć z mroczną siłą zwaną Dark Eco, która opanowała wyspę. Historia w „dwójce” rozpoczyna się tuż po zakończeniu przygody w The Precursor Legacy. Jak i Daxter zostali pechowo przerzuceni do innego świata, a wszystko to przez pewien mechanizm przenoszący w czasie i przestrzeni. Bohaterowie lądują w mieście zwanym Haven City, którym włada okrutny Barona Praxis. Jak postanawia, że za wszelką cenę usunie despotycznego Praxisa. Akcja „trójki” rozpoczyna się rok po finale Jak II: Renegade. Do Heven City przybywają nowu złoczyńcy, którzy podstępnie zsyłają Jaka do pustynnego miasta Wasteland.

Wszystkie trzy odsłono przygód Jaka i Daxtera w swoim podstawowym założeniu są platformówkami 3D, jednak rozgrywka na przestrzeni serii uległa ewolucji. Jak and Daxter: The Precursor Legacy jest klasyczną platformówką, w której pokonujemy przeszkody i zbieramy różne fanty oraz znajdźki. Jak II: Renegade zaoferował częściowo otwarty świat, możliwość korzystania z pojazdów oraz elementy strzelaniny. Trzecia część oferuje teren działań prawie pięciokrotnie większy niż miało to miejsce w „dwójce”, w dodatku rozbudowie uległ arsenał Jaka. Jak and Daxter HD Collection nie może pochwalić się żadną dodatkową zawartością, deweloper dodał tylko obligatoryjną obsługę trofeów.

W dniu premiery każda z odsłon Jak and Daxter zachwycała jakością oprawy graficznej. W obecnej dobie gry te nie robią już takiego wrażenia, jednak dzięki zwiększonej rozdzielczości oraz opcji wyświetlania obrazu 3D wciąż prezentują się dobrze, zwłaszcza części 2 i 3. Jak and Daxter HD Collection to jedna z lepiej wyglądających reedycji gier z wcześniejszej generacji konsol.

Wideo - Jak and Daxter HD Collection

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (35)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper