The Simpsons: Hit & Run

The Simpsons: Hit & Run

7,3
43 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PS2 7.3
XBOX 7.0
GC 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Radical Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
16.09.2003
Europa:
31.10.2003
Producent:
Radical Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
16.09.2003
Europa:
31.10.2003

The Simpsons: Hit & Run - opis gry

The Simpsons: Hit & Run to gra action-adventure bazująca na popularnym serialu animowanym autorstwa Matta Groeninga. Tytuł ukazał się na komputery osobiste, PlayStation 2, GameCube’a i Xboxa. Styl rozgrywki żywo przypominał w nim Grand Theft Auto III.

Punktem wyjścia dla gry są różne dziwne zjawiska nawiedzające miasteczko Springfield - roje mechanicznych pszczół terroryzujące mieszkańców, podejrzane samochody, cola która pozwala przejąć kontrolę nad spożywającą ja osobą i nie tylko. Gracz może się tu wcielić w postacie znane z kreskówki (swoją drogą - do podłożenia głosów wynajęto aktorów udzielających się w serialu) i spróbować odkryć te wszystkie intrygujące tajemnice.

 

Fabuła podzielona jest na siedem epizodów - każdy ze swoimi misjami i każdy z innym wątkiem. Grywalni są Homer, Bart, Lisa, Marge i Apu, przy czym tymi dwoma pierwszymi gra się dwukrotnie. Podobnie jak w serii GTA nasz podopieczny/podopieczna może poruszać podróżować pieszo lub używać samochodu. Prowadzić możemy te pojazdy, które stoją odłogiem lub wybrać sobie jakiś po skorzystaniu z budki telefonicznej.

 

Misje jakie wykonujemy mogą polegać na kolekcjonowaniu przedmiotów, demolowaniem innych samochodów, wykonaniem jakiejś czynności przed upływem czasu, ściganiu się itd. Podróżując pieszo możemy z kolei atakować przechodniów i niszczyć otoczenie. Rozgrywce towarzyszy specjalny wskaźnik “hit & run”, który informuje o tym jak bardzo zainteresowana jest naszą osobą policja. Jeśli nabroimy, stróże prawa mogą zacząć deptać nam po piętach.

 

Poza wypełnianiem rozmaitych zadań możemy też poświęcić czas na inne czynności. Przede wszystkim zbieractwo. Po świecie gry porozrzucane są np. pieniądze (pod postacią monet), za które możemy nabyć nowe samochody i ciuchy (czasami jest to niezbędne by ruszyć z fabułą), oraz karty. Uzbieranie wszystkich 49 odblokowuje bonusowy filmik. Co warto odnotować, postacie w grze są nieśmiertelne - w przypadku otrzymania obrażeń tracą one po prostu kasę, a nie energię.

Wideo - The Simpsons: Hit & Run

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper