Jak X

Jak X

7,6
56 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
PS2 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Naughty Dog Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
24.5 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
18.10.2005
Europa:
04.11.2005
Polska:
04.11.2005
Producent:
Naughty Dog Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
24.5 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
18.10.2005
Europa:
04.11.2005
Polska:
04.11.2005

Jak X - opis gry

Jak X jest jest strzelaniną z udziałem pojazdów wyprodukowaną przez studio Naughty Dog i wydaną przez Sony w listopadzie 2005 roku na konsolę PlayStation 2. Jak X, znane także pod tytułem Combat Racing, jest spin-offem Jak and Daxter - serii platformówek, które od 2001 roku ukazują się na platformy Sony.

Oprócz kilku trybów pojedynczych wyścigów, głównym trybem dla samotnego gracza jest Story. Właśnie tutaj tytułowy Jak walczy o lekarstwo, które może ocalić jego przyjaciół otrutych przez podstępnego Krew’a. Łącznie czeka na nas ponad dwadzieścia zmagań, nie są to jednak tylko i wyłącznie wyścigi, gdyż z czasem walczymy na specjalnych arenach (wtedy zabawa przypomina mocno Twisted Metal Davida Jaffe), a czasem ścigamy się też z tykającym zegarem. Często mamy do wykonania różne zadania, jak np. zdobycie jak największej liczby power-up’ów na planszy czy niszczenie samochodów-tarcz. Wygrywając kolejne zmagania, odblokowujemy nowe trasy, jak również samochody. Dodatkowo po każdym starcie system wypłaca graczowi wynagrodzenie w postaci galaktycznych kredytów. Środki otrzymuje się nie tylko za zwycięstwo, lecz także za zniszczonych podczas jazdy przeciwników.

 

Pieniądze spełniają tutaj dodatkową funkcję, pozwalając na rozbudowę pojazdu. W naszym wozie możemy wzmocnić pancerz, zwiększyć prędkość maksymalną, wielkość zbiornika dopalacza, itp. Co ciekawsze, modyfikacje obejmują nie tylko osiągi pojazdu, ale i wygląd zewnętrzny. Możemy zmienić błotniki, maskę, itp., ale ma to walory czysto estetyczne i nie daje żadnych dodatkowych bonusów. Wyścig to nie tylko dążenie do bycia pierwszym - to także bezpardonowa walka, prowadzona przy użyciu wszystkiego, co wpadnie nam w ręce. Na trasie są porozrzucane power-up’y o czterech funkcjach: naprawianie pojazdu, uzupełnianie dopalacza, a także broń defensywna i ofensywna. Deweloper zadbał o różnorodność tras. Jedne są szybkie, pozwalając na maksymalne rozpędzenie bolidu. Inne są pełne zakrętów, wymagając od kierowcy maksimum skupienia i uwagi. Czasem są to plaże, innym razem ulice miast, pełne ramp, dziur, a także rozmieszczonych losowo przyspieszaczy. Oprócz trybów dla pojedynczego gracza, Jak X oferuje również opcję zabawy wieloosobowej na podzielonym ekranie.

 

Grafika w Jak X stoi na wysokim poziomie. Samochody wykonano z dbałością o szczegóły, Na wygląd środowiska w jakim odbywają się zmagania, również ciężko jest narzekać, tym bardziej, że tytuł ten ukazał się w 2005 roku.

Wideo - Jak X

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper